Nowa kosiarka bębnowa EXPERT 432F, jest oparta na rozwiązaniach firmy Vicon, która jest ekspertem w produkcji kosiarek bębnowych jako lider rynku w tym segmencie. EXPERT 432F wyposażona jest w 4 bębny o szerokości roboczej 3,05 m, które składają wąski pokos o szerokości 1,1m.

Zmodernizowaną kosiarkę bębnową wyposażono w nowe funkcjonalne rozwiązania, takie jak nowej generacji elastyczne osłony boczne FlexProtect, zintegrowaną w obudowie skrzynkę narzędziową oraz bardziej ergonomiczne uchwyty pozwalające prawidłowo ustawić maszynę w polu.

vicon expert432 1 Nowa odsłona kosiarki Vicon EXPERT 432F

Nowa kosiarka bębnowa Vicon EXPERT 432F produkowana jest w fabryce maszyn zielonkowych Kverneland Group w Kerteminde, gdzie produkowane są również pozostałe maszyny zielonkowe tj. kosiarki, przetrząsarki i zgrabiarki. Na zewnętrznej stronie górnych osłon zastosowano nowe elastyczne obudowy Vicon Flex Protect.

Obudowy wykonane są z polietylenu. Nie mniej jednak duża część składanej do transportu osłony wykonana jest ze stali, co zapewnia wysoką elastyczność oraz stabilność. Jest to rozwiązanie, które skutecznie absorbuje stres po uderzeniu w przeszkodę, zabezpieczając tym samym przed złamaniem bocznej pokrywy.

vicon expert 432f 3 Nowa odsłona kosiarki Vicon EXPERT 432F

Skrzynka na narzędzia, jest usytuowana w dogodnym miejscu tuż obok bębnów, gdzie narzędzia i noże są potrzebne do przeprowadzenia codziennej konserwacji. Należy zaznaczyć, że w nowej Expert 432F skrzynka narzędziowa jest standardem. Tarcze pokosu są teraz lepiej dostępne i łatwiejsze do regulacji. Nowe ergonomiczne uchwyty, umieszczone są w łatwo dostępnym miejscu w górnej części kosiarki, co sprawia, że regulacja jest szybka i prosta.

źródło: Vicon