Nowa prasa New Holland BigBaler Plus w teście wydajności

Marka New Holland Agriculture poddała swoją prasę BigBaler 1290 Plus testowi w połączeniu z ciągnikiem  T7.315 Heavy Duty Auto CommandTM. W wyzwaniu, tym maszyny w czasie dwóch dni pracowały przez 17 godzin w rzeczywistych warunkach we Francji. Wyzwanie to było nadzorowane, a wyniki zostały potwierdzone przez uznaną na całym świecie szwajcarską firmę certyfikacyjną SGS (Société Générale de Surveillance).

 

Simon Nichol, Product Management ds. zarządzania produktem w zakresie maszyn do zbioru siana, paszy i produkcji roślinnej mówi: „Z taką wydajnością maszyny w tej próbie, prasa BigBaler przewyższyła nasze oczekiwania, które i tak były wysokie. Maszyna popisała się wyjątkową wydajnością wynoszącą 1254 bele – a każda z bel cechowała się stałą, doskonałą jakością i wagą. Prasa osiągnęła tę niesamowitą wydajność w rzeczywistych warunkach, przy upale i w suchych warunkach atmosferycznych podczas nieprzerwanej pracy. To wyzwanie jasno pokazuje, jak prasa BigBaler może pomóc dostawcom słomy, dużym gospodarstwom rolnym, przy produkcji siana i paszy oraz przedsiębiorstwom wykorzystującym biomasę.

 

Doskonała produktywność wynosząca 32 t/h, 1254 bele o średniej wadze 434 kg w 17 godzin, w ciągu 2 dni.

Przedstawione wyzwanie odbyło się 26 i 27 lipca 2016 roku, trwało dwa dni i miało miejsce na farmie La Duranderie, która należy do Pana Landaisa, klienta New Holland. Farma ta znajduje się w Nalliers, w regionie Loary. Na polach wyznaczonych do przeprowadzenia wyzwania zasiana była pszenica Durum w odmianach Miradoux, Sculptur i Anvergur. Działania trwające dwa dni były nadzorowane przez uznaną firmę certyfikacyjną SGS Agriculture, Food & Life, która potwierdziła osiągnięte wyniki.

 

Pierwszego dnia, prasa BigBaler i ciągnika T7 pracowały w słonecznych warunkach, gdzie temperatura wynosiła od 19 do 27°C, kończąc pracę na trzech polach o łącznej powierzchni 84 ha. Drugiego dnia przy podobnych temperaturach, warunki atmosferyczne były zmienne, a maszyny ukończyły pracę na polach o powierzchni 31 ha. Podjęto jednak decyzję o wstrzymaniu prac ze względu na niewielki deszcz i fakt, że wilgotność bel przekroczyła 14%. BigBaler i T7 w ciągu 17 godziny wykonały balowanie 115 ha.

 

Wysoka wydajność osiągnięta przez BigBaler i T7 była możliwa dzięki układowi sterowania podawaniem IntelliCruiseTM, który steruje prędkością ciągnika  w odniesieniu do wielkości zbieranego materiału. System ten gwarantuje optymalną szybkość podawania do prasy, co pozwala na osiągnięcie wyższej wydajności i zmniejszenie ilości spalanego paliwa. System IntelliCruise był wykorzystany podczas testu cały czas automatycznie regulując prędkość ciągnika tak, aby prasa działała w każdym momencie z optymalną  wydajnością pracy. Dzięki temu osiągnięto wydajność wynoszącą 32 t/h, a prasa Big Baler wraz z systemem IntelliCruise™ wykazała się niezwykłą wydajnością.

 

Po upływie dwóch dni prasa BigBaler osiągnęła imponujący wynik 1254 bel o wysokiej jakości. Maszyna utrzymywała stały kształt bel, o średniej masie 434 kg i długości około 2,37 m – godzina po godzinie, dzień po dniu.

 

Prasa BigBaler okazała się być niezawodną maszyną, która nie zrywa sznurka, nie powoduje blokad, nie pomija wiązań ani nie powoduje awarii śruby bezpiecznikowej ścinania oznacza, że belowanie kontynuowane było bez wstrzymywania przerobu w dwudniowym teście.

 

Dzięki dłuższej komorze belowania oraz udoskonaleniom wchodzącym w skład pakietu Plus, takie wyniki były możliwe przy rzeczywistych warunkach atmosferycznych ze zmienną pogodą i suchym zbiorem.

 

Pan Landais, na którego farmie roczna uśredniona liczba bel wynosi przeszło 3000, był pod ogromnym wrażeniem wydajności prasy BigBaler: „Zdolność produkcyjna i wydajność tej prasy jest niesamowita. Wyprodukowała więcej bel w tym samym czasie i przy zużyciu paliwa mniejszym o połowę, niż zazwyczaj przy tych samych polach i zbiorach. Co więcej, jakość każdej beli jest idealna!”

 

BigBaler Plus i T7 Heavy Duty współpracują ze sobą, aby zapewnić najwyższą jakość i wydajność

Prasa BigBaler Plus i traktor T7 Heavy Duty dowiodły, że tworzą zespół nie do pokonania, nie tylko w kwestii wydajności, ale także pod kątem zużycia paliwa. Dane wydajnościowe, które zostały zarejestrowane za pomocą systemu telematycznego PLM Connect, pokazują, że ta para zużyła w sumie 481,7 litów paliwa, a średnie zużycie wynosiło 0,89 l/t, co daje 0,38 l/belę.

 

Kluczowe dane statystyczne

 

Łączny czas belowania

17 godzin

Liczba bel

1 254

Średnia wydajność (tony/godzinę)

32

Średnia waga beli (kg)

434

Gęstość beli (kg/m3)

170

Średnia długość beli (m)

2,37

Zużyte paliwo (l)

481,7

Zużycie paliwa (l/t)

0,89

Zużycie paliwa (l/belę)

0,38

Obszar belowania (ha)

115

 

 

Źródło: New Holland Agriculture