Nowa seria przetrząsaczy Claas Volto

 

Nowe VOLTO o szerokości roboczej od 6,70 m do 8,70 m wchodzą do wszechstronnej pracy przede wszystkim w małych i średnich gospodarstwach. Modele zaczepiane VOLTO 900 T i 800 T posiadają stabilne podwozie transportowe a dzięki swoim kompaktowym wymiarom są bardzo zwrotne w pracy i bezpieczne na drodze.

Koncepcja przepływu materiału MAX SPREAD, którą pokazano w ubiegłym roku w VOLTO 1100, wyróżnia się stycznym rozmieszczeniem zębów. Powoduje to, że ramiona rozrzucające w porównaniu do systemu konwencjonalnego dłużej pracują na kierunku jazdy. Rosnąca w ten sposób wydajność przyjmowania materiału umożliwia pracę z wyraźnie wyższymi prędkościami roboczymi. Poza tym, przepływ materiału między wirnikami jest w porównaniu z systemami konwencjonalnymi niemalże prostoliniowy. Pasza traktowana tu jest niezwykle delikatnie a przetrząsanie roślin tak bogatych w liście jak lucerna odbywa się bez strat. Nadążne ustawienie zębów pozytywnie znakomicie wpływa także na odkładanie materiału. Pasza jest dłużej przytrzymywana przez zęby i równo rozdzielana na całą szerokość roboczą także przy wysokich prędkościach jazdy.

claas volto 1 Nowa seria przetrząsaczy Claas Volto

W nowych modelach VOLTO poprawiono mechaniczne dźwignie przepływu sił CLAAS (CKL): dwie mocne sprężyny po każdej stronie w połączeniu z mechanicznym stożkiem hamującym wyrównują siły uciągu i nacisku zapewniając maszynie spokojny bieg.

Do łatwiejszego manewrowania maszyną VOLTO 700 i 800 są seryjnie a VOLTO 900 opcjonalnie wyposażone w podnoszenie na nawrotach. Opcjonalne jest także koło kopiujące poprawiające dopasowanie maszyny do podłoża a także mechaniczny lub hydrauliczny fartuch do przetrząsania na krawędziach pola.

Przekładnia do pokosów nocnych to kolejny element wyposażenia opcjonalnego: przez przełożenie wałka przekaźnikowego można zredukować liczbę obrotów wirników o ok. 1/3 tak, że materiał będzie układany w niewielkie pokosy. Dzięki temu siano przyjmuje mniej wilgoci i szybciej schnie.

źródło: Claas