Nowa wersja kompaktowych ładowarek teleskopowych FARESIN

Większa poręczność otwierania maski silnika, dzięki zastosowaniu siłowników gazowych. Dodatkowa pomoc nie jest już potrzebna. Maska o większej pojemności 140 l wykonana z plastiku (zamiast 100 l w poprzednich wersjach). Nowa konstrukcja maski została wykonana ze specjalnego plastiku, bez użycia włókna szklanego przez co zwiększyła swoją trwałość i wytrzymałość. Maska została wyciszona za pomocą materiałów dźwiękochłonnych, które zapewniają większą izolację. Wszystko to powoduje lepszy komfort jazdy (poprawa produktywności operatora) oraz niski poziom hałasu (przyjazny dla środowiska).

Pod maską znajduje się nowy grill chłodnicy mający na celu wyeliminować wszystkie strumienie gorącego powietrza, i zapobiec przegrzewaniu silnika. Dzięki dogłębnej analizie różnych składników, oraz dodaniu nowej uszczelki izolacyjnej FARESIN stworzył skuteczną izolacje od powietrza i wody. Silnik pozostaje całkowicie suchy, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Nowa maska i przód maszyny zapewnia dobre zidentyfikowanie sylwetki 7.30 Compact, który nie tylko jest bardziej funkcjonalny, ale wyróżnia się stylistyką i agresywną linią.

Standardem w nowych maszynach jest także kabina Blue Sky, dająca polepszenie widoczności w trakcie pracy, zapewniająca ograniczenie emisji hałasu i wibracji. Nowa kabina Blue Sky jest standardowo montowana od modelu 6.25 do 11.35 (z wyłączeniem modelu 10.70). Jako opcja dostępna jest również kabina King Cab, która w pozostałych modelach (10.70; 14-17 m i Roto) jest w standardowym wyposażeniu.

Na jednym wyświetlaczu (kompaktowy panel ze wskaźnikami) znajdują się lampki wskaźnikowe funkcji i awarii maszyny. Klimatyzacja, ogrzewanie, radio i atrakcyjne wnętrze z ABS’u przyczynia się do stworzenia lepszego środowiska pracy. W nowej kabinie Blue Sky operator może trzymać wszystko pod kontrolą, wyświetlacz systemu przeciążeniowego znajduje się teraz z przodu, a nie jak wcześniej w górnym rogu. Nowy wyświetlacz systemu przeciążeniowego, bądź co bądź prezentowany już w kabinie King Cab, pozwala operatorowi dostrzec wyraźnie i natychmiast, jeżeli ładowarka znajdzie się w sytuacji niepewnej stabilności. Narzędzie to spełnia normy bezpieczeństwa EN 15000. Przyciski zmiany są umiejscowione w kabinie Blue Sky pod kierownicą. W maszynach serii Compact i wersji HS istnieje możliwość wyboru z pośród 4 biegów, pierwszy lub drugi bieg (mechaniczny) w kombinacji z przyciskiem „zając”, podczas gdy biegi hydrostatyczne są wybierane dźwignią jak zwykle. Kabina Blue Sky jest zaprojektowana także po to, aby zapewnić łatwy dostęp do konserwacji i utrzymania maszyny. W przypadku usterek, diagnostyka układu elektrycznego i systemu Sauer jest umieszczona centralnie i natychmiast dostępna. Materiały wykorzystane wewnątrz kabiny Blue Sky to ABS w przedniej części kabiny i stal z prawej strony, które poprawiają bezpieczeństwo i trwałość ładowarki. Zwiększona powierzchnia szyb po obu stronach i na dachu kabiny wpływa na widoczność w kabinie operatora. Teraz możliwe jest podczas wykonywania różnych operacji takich jak jazda, ładowanie, wysypywanie – obserwowanie wszystkich ruchów wysięgnika aż do maksymalnej wysokości podnoszenia. Ponadto koszty zapasowych szyb, ich transportu i załadunku są zredukowane ze względu na ich płaski kształt. Projekt kabiny Blue Sky respektuje standardy FOPS (86/296/EEC) oraz ROPS (88/295/EEC) aby zapewnić najwyższy poziom ochrony dla operatora.

 

{gallery}ladowarki Faresin{/gallery}

źródło: www.faresin.pl

foto: Faresin