Nowe ciągniki CASE IH '2012 na wystawie Agritechnica

Nowa seria MAGNUM CVX

case magnum ep Nowe ciągniki CASE IH 2012 na wystawie Agritechnica

Głównym punktem wystawy nowych ciągników jest seria MAGNUM CVX. Jak zostało ogłoszone przez Case IH podczas konferencji prasowej w Bad Homburg przed wystawą Agritechnica, ciągniki nowej serii MAGNUM, której europejski debiut odbywa się na wystawie Agritechnica, wyposażone są w nowo opracowaną przekładnię bezstopniową oraz technologię Case IH EfficientPower. Na czele sześciu modeli znajduje się MAGNUM 370 CVX wytwarzający maksymalną moc 419 KM i jest to obecnie najmocniejszy ciągnik typu standardowego w produkcji seryjnej.

 

MAXXUM Efficient Power 2012 – ekonomiczne ciągniki uniwersalne

case maxxum 2012 Nowe ciągniki CASE IH 2012 na wystawie Agritechnica

Nowa seria ciągników Case IH MAXXUM EP ma również swoją premierę w Hanowerze. Seria oferowana w roku 2012 obejmuje sześć nowych modeli, które wytwarzają moc od 143 KM do 176 KM dzięki cztero- lub sześciocylindrowym silnikom z elektronicznym układem wtryskowym paliwa common rail. Ciągniki nowej serii MAXXUM zostały wyposażone w kilka innowacji technicznych, łącznie z systemem Case IH EfficientPower. Jego serce stanowi układ oczyszczania spalin SCR oraz silniki o optymalnej wydajności, które umożliwiają znaczne obniżenie zużycia paliwa. Nowe modele MAXXUM posiadają również konsolę operatora Multicontroller, która pozwala na kontrolowanie wszystkich funkcji ciągnika z prawego podłokietnika. W rezultacie koncepcja obsługi ciągników MAXXUM odzwierciedla teraz technologię stosowaną w większych ciągnikach Case IH, takich jak PUMA, MAGNUM oraz STEIGER, co zapewnia tak samo wysoki poziom komfortu operatora. Jako dodatkowe udogodnienie, do konsoli Multicontroller można dodać joystick elektro-hydrauliczny, pozwalający na wygodne sterowanie przednim ładowaczem.

 

PUMA z nowymi funkcjami i technologią EfficientPower

case puma 2012 Nowe ciągniki CASE IH 2012 na wystawie Agritechnica

W ciągnikach Case IH PUMA na rok 2012 wprowadzono pewne kluczowe udoskonalenia. Przede wszystkim każdy model ciągnika PUMA nowej serii posiada system EfficientPower, który zapewnia oszczędność paliwa. Poza większą wydajnością dzięki systemowi zarządzania mocą silnika (EPM), modele te posiadają silniki o większej mocy, charakteryzujące się obniżonym zużyciem paliwa. Nowe modele PUMA EP mogą też zostać wyposażone w dodatkowe przyłącze power-beyond. Dostępny jest również opcjonalny system zarządzania przednim podnośnikiem.

Case IH oferuje również innowacyjny układ hamulcowy ABS we wszystkich modelach PUMA o mocy od 130 do 230 KM. Opcjonalny, zaawansowany system ABS umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcji, takich jak Steer-by-ABS i jest kompatybilny zarówno z hydraulicznym, jaki i z pneumatycznym układem hamulców przyczepy.

 

Case IH prezentuje w Hanowerze także szereg nowych rozwiązań w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Kluczowym elementem jest nowy monitor z ekranem dotykowym AFS Pro 700, który wykorzystuje procesor o dużej szybkości działania. Wszystkie ciągniki STEIGER, MAGNUM, PUMA i MAXXUM oraz kombajny AXIAL-FLOW są kompatybilne z monitorem AFS Pro 700, który można idealnie zintegrować z podłokietnikiem Multicontroller. Dodano nowe funkcje monitora, pozwalające na rejestrowanie danych dotyczących zbieranej uprawy. Wykorzystanie sygnału GPS i systemu Accuguide umożliwia uzyskanie dokładności do 2 cm.

 

źródło: CASE IH & STEYR – Europa