Gama Seria T7 New Holland została unowocześniona poprzez wprowadzenie silnika SCR Nef firmy Fiat Powertrain Technologies o pojemności 6,7 litra, zgodnego z normami Tier 4A. Gama nowych modeli o maksymalnej mocy od 218 do 269 KM z zarządzaniem maksymalną mocą silnika (EPM) zastępuje pięć poprzednich modeli. Ponadto seria ta została poszerzona poprzez dodanie czterech modeli o krótkim rozstawie osi – T7.170, T7.185, T7.200, T7.210 – o maksymalnej mocy od 171 do 212 KM z EPM. Przekłada się to na większą możliwość wyboru dla rolników poszukujących produktywności przekładni Auto Command w połączeniu z dużą zwrotnością ciągnika. Te dodatkowe modele są idealnym rozwiązaniem zarówno w przypadku rolników, jak i w przypadku pracowników gospodarstw rolnych, oferując im doskonałe osiągi i wyjątkową oszczędność paliwa. Idealnie nadają się do szerokiej gamy prac rolnych, począwszy od upraw polowych poprzez szybki transport, a na pracach z ładowarką czołową skończywszy. W czterech dodatkowych modelach zastosowane zostały cieszące się uznaniem ergonomiczne elementy sterownicze oraz logika działania gamy T7.

 

{gallery}Nowy New Holland T7{/gallery}

 

Tier 4A: Większa produktywność i niższe koszty eksploatacyjne w połączeniu z udoskonalonym profilem ekologicznym

Technologia SCR, zastosowana w celu spełnienia rygorystycznych norm emisji Tier 4A, została opracowana we współpracy z firmą Fiat Powertrain Technologies, naszym partnerem w zakresie realizacji silników. Fundamentalnym elementem systemu SCR jest AdBlue/DEF, roztwór wtryskiwany do systemu oczyszczania spalin w celu zneutralizowania szkodliwych emisji wytwarzanych podczas spalania. Zamienia on spaliny w wodę i azot, które naturalnie występują w środowisku. System AdBlue/DEF zastosowany w gamie T7 został zaprojektowany pod kątem zminimalizowania wkładu pracy operatora i wymaga ponownego napełnienia zaledwie przy co drugim tankowaniu oleju napędowego. Ponadto jest dogodnie zlokalizowany obok istniejącego wcześniej baku na olej napędowy, co zapewnia bezproblemowe uzupełnianie roztworu. Operatorzy są na bieżąco informowaniu o poziomach roztworu AdBlue/DEF za pośrednictwem wyświetlaczy w kabinie.

 

Firma New Holland pomoże swoim klientom wdrożyć technologię SCR w okresie przejściowym, mającym na celu dostosowanie maszyn do norm emisji Tier 4A, dostarczając im bezpłatnie zbiornik AdBlue o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą. Autoryzowani dealerzy firmy New Holland będą również prowadzić sprzedaż wszystkich produktów niezbędnych do zapewnienia zgodności z nowymi przepisami Tier 4A, włącznie z AdBlue, w pojemnikach o różnej pojemności, dostosowanych do indywidualnych potrzeb rolników.

 

Technologia SCR oferuje znaczne korzyści, jeżeli chodzi o osiągi. Silniki Nef o pojemności 6,7 litra czerpią korzyść ze zwiększonej maksymalnej mocy silnika wynoszącej 171-269 KM z systemem EPM firmy New Holland. Ta technologia ciągle dostosowuje moc wyjściową silnika tak, aby idealnie pasowała do aktualnych warunków pracy, dzięki inteligentnemu wykrywaniu obciążeń W.O.M., układu hydraulicznego oraz przekładni napędowej. Zapewnia to optymalne generowanie mocy przez silnik w połączeniu z maksymalną efektywnością. Gwarantuje to zoptymalizowane osiągi oraz optymalne zużycie paliwa, a równocześnie zapewnia klientom najefektywniejszy poziom mocy w rezerwie, aby utrzymać produktywność w wymagających warunkach roboczych. Ponadto nowa gama T7 oferuje najlepszy stosunek mocy do wagi dostępny w segmencie, sięgający imponującej wartości 28,3 kg/KM.

 

Wprowadzenie tego wysokowydajnego silnika i zaawansowanej technologii oczyszczania spalin w gamie T7 pozwala zaoferować klientom zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 10%. Ponadto koszt zakupu AdBlue/DEF zostaje z dużą nawiązką zamortyzowany przez uzyskaną oszczędność paliwa. Na każde euro wydane na AdBlue użytkownik zaoszczędzi trzy euro na paliwie. Wybierając technologię SCR w ciągnikach New Holland należących do gamy T7, klienci zainwestowali w rozwiązanie umożliwiające zmniejszenie emisji oraz w opłacalny ciągnik.

 

Cztery dodatkowe modele posiadają moc znamionową wynoszącą od 125 KM do 165 KM. Moc EPM wynosząca od 171 KM w modelu T7.170 do 212 KM w modelu T7.210 dodatkowo zwiększa produktywność. Wprowadzenie modeli o krótkim rozstawie osi dodatkowo zwiększa zakres mocy gamy T7 i funkcjonalność, na której zależy klientom. Podobnie jak wszystkie silniki należące do tej gamy, również silnik Nef o pojemności 6,7 l posiada turbosprężarkę doładowującą oraz chłodnicę międzystopniową, jak również elektroniczny wtrysk paliwa Common Rail.

 

Cechy dużych ciągników

Cztery modele o krótkim rozstawie posiadają rozstaw osi wynoszący 2733 mm w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami, co pozwala uzyskać nieodłączną zwrotność, ale również cechy „dużego” ciągnika: zostały one opracowane tak, aby umożliwiały zamontowanie opon o rozmiarach sięgających 650/65/R42. Przekłada się to na większy ślad opony i umożliwia obniżenie ciśnień roboczych w celu uzyskania lepszej przyczepności, prześwitu i zmniejszonego poślizgu kół.

 

Przekładnia napędowa Auto Command pozwalająca uzyskać maksymalną efektywność

Firma New Holland idealnie dostosowała swoją sprawdzoną przekładnię napędową Auto Command do czterech dodatkowych modeli, aby doskonale pasowała do ich rozmiarów i wymogów, podczas gdy modele T7.220 – T7.270 zachowają cieszące się uznaniem osiągi bieżących przekładni napędowych. Opracowane w centrum przekładni napędowych firmy w Antwerpii (Belgia) te przekładnie napędowe stanowią serce gamy ciągników, a w połączeniu z wielofunkcyjną dźwignią Command Grip™ oferują sprawne i płynne przełączanie mocy, łatwe do kontrolowania i zarządzane pod kątem zagwarantowania optymalnej oszczędności paliwa.

 

Operator po prostu wybiera żądaną prędkość roboczą, a przekładnia Auto Command dostosowuje prędkość silnika i ustawienie przekładni napędowej w taki sposób, aby uzyskać najefektywniejsze osiągi.

 

Dostępna w wariantach 40 km/h ECO oraz 50 km/h ECO, umożliwia klientom osiągnięcie maksymalnych prędkości przy niższych prędkościach obrotowych silnika (odpowiednio 1600 obr./min. oraz 1700 obr./min.), co czyni z niej idealne rozwiązanie w przypadku działalności wiążącej się z dużą ilością transportu. Możliwe jest również osiągnięcie tak niskich prędkości jak 0,02 km/h, dzięki czemu maszyna idealnie nadaje się do upraw warzyw oraz innych zastosowań specjalistycznych.

 

Wielokrotnie nagradzane ergonomiczne sterowanie

Cała seria T7 wyposażona jest w wielokrotnie nagrodzony podłokietnik SideWinder™ II cieszący się powszechnym uznaniem, który wyznaczył nowy punkt odniesienia dla ergonomicznego sterowania w przemyśle rolnym. W trakcie opracowywania podłokietnik był testowany przez ponad 15 000 godzin, a każdy element sterowniczy został umieszczony dokładnie tam, gdzie wskazali to operatorzy.

 

Znana użytkownikom ciągników T6000, T8, T9 oraz kombajnów do zbioru pasz należących do gamy FR, wielofunkcyjna dźwignia Command Grip™ oparta na sile, umożliwia operatorowi płynne sterowanie ciągnikiem. Najczęściej używane funkcje, włącznie ze zmianą zakresu, przełączaniem kierunku jazdy czy uruchamianiem automatycznego prowadzenia, mogą być obsługiwane poprzez dotknięcie przycisku.

 

Zintegrowany kolorowy ekran dotykowy IntelliView™ III może być wykorzystywany do monitorowania i ciągłego dostosowywania całej gamy parametrów roboczych podczas jazdy, jak również do sterowania sprzętem ISOBUS oraz zintegrowanym systemem prowadzenia IntelliSteer™. Wszystkie ciągniki należące do serii T7 zostały fabrycznie wyposażone w zintegrowany system prowadzenia, który gwarantuje rok po roku absolutną dokładność przejść rzędu 1-2 cm za pomocąsygnału RTK. Monitor stanowi interfejs tego systemu, a szerokość wynosząca 178 mm jeszcze bardziej ułatwia śledzenie ścieżek prowadzenia.

 

Ciesząca się uznaniem kabina Horizon marki New Holland gwarantuje wiodące w branży niskie poziomy hałasu, wysoką jakość wyposażenia i wykończeń w połączeniu z całą serią funkcji zwiększających komfort operatora w celu zmniejszenia zmęczenia i zoptymalizowania produktywności.

 

Wyjątkowa zwrotność i wszechstronność

Most przedni SuperSteer™ oferuje najlepszy w swojej klasie promień skrętu, idealnie sprawdzający się w przypadku skrętów na wąskich uwrociach, umożliwiający oszczędność czasu i optymalizujący oszczędność paliwa.

 

Te cztery modele z krótkim rozstawem osi wyposażone są w nowy, zrealizowany w zakładzie firmy, zaczep przedni, opracowany specjalnie pod kątem modeli SuperSteer, idealnie łączący w sobie wiodącą w segmencie zwrotność z imponującymi osiągami podnośnika przedniego. Dzięki maksymalnemu udźwigowi sięgającemu 3263 kg w modelach wyposażonych w SuperSteer, wzrastającemu do 3671 kg w modelach ze standardowym mostem przednim, można z łatwością korzystać nawet z najcięższych narzędzi montowanych z przodu. Całkowicie zintegrowany projekt udoskonala stabilność maszyny i poprawia widoczność sprzętu zamontowanego z przodu, co umożliwia precyzyjną pracę bez uszczerbku na zwrotności.

 

Udoskonalony W.O.M.

Układ napędowy i przekładnia napędowa zastosowane w modelach o krótkim rozstawie osi umożliwia pracę W.O.M. przy niższej prędkości silnika (-12%), co pozwala uzyskać jeszcze większą oszczędność paliwa. Dostępny jest również W.O.M. zsynchronizowany z prędkością podłoża, idealnie dostosowujący prędkość poruszania się ciągnika po gruncie do prędkości W.O.M.

 

 

Dane techniczne modeli

Dzięki nowej numeracji serii T7 osiągi poszczególnych modeli stają się oczywiste, gdyż pierwsze dwie cyfry odnoszą się do gamy – T7, natomiast kolejne cyfry po kropce oznaczają maksymalną moc EPM.

 

 

Model

Maks. moc EPM

(KM)

Zakres EPM

(KM)

 

Moc znamionowa

(KM)

Maks. moment obrotowy (Nm)

Rozstaw osi (mm)

T7.170

171

46

125

741

2733

T7.185

188

48

140

810

2733

T7.200

203

48

155

866

2733

T7.210

212

47

165

912

2733

T7.220

218

51

167

960

2884

T7.235

234

49

185

1019

2884

T7.250

250

50

200

1082

2884

T7.260

260

45

215

1120

2884

T7.270

269

41

228

1160

2884

 

 

żródło: www.agriculture.newholland.com

foto: New Holland