Nowe logo SAME – tygrys powraca

 

 

Nowa wersja logo symbolizuje charakterystyczne cechy marki i prezentuje je w nowoczesnej formie. Stąd powrót tygrysa z jego agresywnym wyglądem. Projektanci odeszli od stosowania wizerunku z pazurem na pierwszym planie, położyli nacisk na podwójne oczy tygrysa, pierwotnie symbolizujące nowatorskie podejście SAME do zagadnień związanych z innowacjami i rozwojem. Dziś te działania są ważniejsze niż do tej pory, jednocześnie spełniają oczekiwania klientów względem produktów marki SAME. Podobnie jak logo, także napis SAME wykorzystuje czcionkę nawiązującą do historii marki i podkreśla wartości jakie zawsze reprezentowała marka SAME. Podsumowując, bodźcem do zmiany logo nie był powrót do przeszłości, ale potwierdzenie wizji przyszłości marki. SAME nie zapomina o tym co pozwoliło jej być obecnym na rynku i towarzyszyć rolnikom przez lata, w czasach kiedy rolnictwo ewoluowało.

 

same logo Nowe logo SAME   tygrys powraca
Nowe logo SAME zostało oficjalnie zaprezentowane w trakcie uroczystości 70-lecia marki SAME, obchodzonych 12 września bieżącego roku w siedzibie koncernu w Treviglio. Prezentację logo połączono z wprowadzeniem modelu Virtus, pierwszego ciągnika SAME opatrzonego nowym logo – logo, które będzie teraz identyfikowało markę i pojawiało się na wszystkich produktach SAME.

Zmiana logo jest częścią działań w ramach projektu pozycjonowania marki, który obejmuje zasięgiem marki SAME, DEUTZ-FAHR oraz LAMBORGHINI.
Internacjonalizacja działań Grupy wymaga wdrożenia jednolitej strategii dotyczącej wizerunku marek, które odpowiadają najlepiej potrzebom klientów na różnych rynkach. W związku z tym, za jeden z celów projektu pozycjonowania marek przyjęto określenie spójnego wizerunku marek, które razem symbolizują SAME DEUTZ-FAHR.

Do realizacji projektu polegającego na stopniowym zwiększaniu identyfikacji marek wybrano międzynarodową agencję reklamową DDB, która we współpracy z SAME DEUTZ-FAHR będzie w kolejnych latach realizowała działania zmierzające do osiągnięcia założonego celu.

Źródło: Same Deutz-Fahr