Nowe opony Firestone Maxi Traction Combine

 

Wysoka nośność i odporność na obciążenie cykliczne

Ze względu na panujący obecnie ogólnoświatowy trend polegający na zwiększaniu rozmiarów maszyn rolniczych, kluczem do sukcesu opon rolniczych jest ich nośność. Opony Firestone Maxi Traction Combine zostały opracowane w taki sposób, by wytrzymać obciążenie zbiornikiem ziarna o pojemności do 12 500 litrów. Wzmocniony karkas pomaga udźwignąć tego rodzaju ładunki.

Model Maxi Traction Combine najlepiej nadaje się do cyklicznych prac polowych. Przy wyższym ciśnieniu powietrza w oponie można uzyskać nawet o 70% większą nośność cykliczną na polu w porównaniu do normalnej nośności maksymalnej tego modelu. To zdecydowanie podnosi wydajność prac rolniczych – mówi Harald Van Ooteghem, Senior Manager Marketing Planning Commercial, Bridgestone Europe.

Niezawodność i wydajność w każdych warunkach

Czas to pieniądz: w ciągu zaledwie kilku dni rolnik musi zebrać owoce swojej wielomiesięcznej pracy, więc nie ma tu miejsca na przestoje. Dzięki optymalizacji karkasu i zastosowaniu mieszanek gumowych odpornych na rozcięcie, opony rolnicze Firestone doskonale nadają się do pracy z nieustannie zmieniającymi się obciążeniami. Specjalna konstrukcja ściany bocznej umożliwia lepsze uginanie się opony, tworząc większą powierzchnię styku, co nie tylko zapewnia wolniejsze i bardziej równomierne zużycie, ale także ogranicza ubijanie gleby pod wpływem ogromnego obciążenia.

Opony Maxi Traction Combine wyposażone są w bieżnik wykonany w wyjątkowej technologii Dual Angle Lug (podwójnego kąta klocka). Technologia ta podnosi przyczepność, ogranicza ubijanie gleby i poprawia właściwości samooczyszczające bieżnika. Pozwala to rolnikowi zwiększyć powierzchnię uprawianego pola w krótszym czasie, tym samym podnosząc wydajność a jednocześnie chronić glebę.

Opony Firestone Maxi Traction Combine są już dostępne w kilku rozmiarach zarówno na rynku wyposażenia oryginalnego, jak i na rynku wymiany.

źródło: Bridgestone