horsch_leeb_8300_pt

Samobieżne opryskiwacze HORSCH Leeb PT

Głównymi zaletami nowego samojezdnego opryskiwacza HORSCH Leeb PT są elastyczność i maksymalny komfort jazdy towarzyszący precyzyjnemu opryskowi. Elastyczność przejawia się w różnych rozmiarach i materiałach zbiornika, a także w napędzie i w obszarze prześwitu maszyny. Dzięki koncepcji zawieszenia ComfortDrive wnosi komfort jazdy opryskiwaczem Leeb na zupełnie nowy poziom.

W nowym HORSCH Leeb PT dokonano bardzo wielu zmian. Do dzisiaj zachował się wyjątkowy, unikalny i wielokrotnie nagradzany układ sterowania belką BoomControl – dostępną w szerokościach robocznych do 42 m przy 42 jednometrowych szerokościach częściowych.

Rama centralna podwozia jezdnego ComfortDrive oraz hydropneumatycznie resorowane zawieszenie pojednych kół z aktywnym regulowaniem poziomu zostały opracowane całkowicie od podstaw. Zapewnia to wyjątkowy komfort jazdy po ulicy, w polu i na stoku.

W zależności od wymagań klienta dostępne są dwie różne wersje napędu piasty koła, które oczywiście posiadają wszystkie udoskonalenia techniczne, takie jak bezstopniowy napęd regulowany automatycznie w zależności od obciążenia oraz regulacja antypoślizgowa. Aby zoptymalizować rozkład masy, zachowano koncepcję przedniej kabiny. Jest ona jednak zupełnie nowa – charakteryzuje ją bardzo dobra  widoczność i nowa koncepcja przestrzeni. Prosta, pewna i wygodna obsługa wszystkich funkcji opryskiwacza PT była głównym celem rozwoju nowego podłokietnika ErgoControl.

Przestronna kabina gwarantuje maksymalną ochronę użytkownika korzystającego z czwartego modelu maszyny. Nowy silnik pięciostopniowy jest przyjazny dla środowiska dzięki dostosowaniu go do obowiązujących obecnie wymogów dotyczących norm emisji gazów. Ponadto urządzenie zapewnia moc 310 KM i doskonale pasuje do koncepcji Leeb PT.

W objętości zbiornika i materiale, z jakiego został wykonany, odzwierciedla się elastyczność i wpływ różnorodnych potrzeb naszych klientów. Zamontowano w nim zbiornik z polietylenu o pojemności 6000 litrów i zbiornik ze stali nierdzewnej o pojemności 8000 litrów. Obie wersje będą wyposażane w system ciągłego czyszczenia wnętrza CCS Pro wraz z wygodną obsługą z kabiny operatora i automatycznym programem mycia.

Dużą wydajność zapewnia również pompa odśrodkowa wykonana ze stali nierdzewnej o wysokiej wydajności napełniania wynoszącej 1000 l na minutę.

Dzięki tym wszystkim funkcjom i nowej platformie technologicznej Leeb PT zapowiada nową generację pojazdów samobieżnych.

 

 

źródło: HORSCH