KOSIARKI 4-BĘBNOWE TYLNE Z CENTRALNYM ZAWIESZENIEM

SaMASZ wprowadza na rynek nową serię kosiarek bębnowych, tylnych oznaczone symbolem K4BTC o szerokościach roboczych 2,65 m i 3,00 m, które zastąpią w ofercie firmy dotychczasowy model kosiarki Z 154. Nowe kosiarki w standardzie posiadają sprężynowe odciążenie zespołu tnącego. Za dopłatą 2 000,00 PLN netto można wyposażyć kosiarkę w odciążenie hydro-pneumatyczne. Takie rozwiązanie zastępuje tradycyjne sprężyny i poprawia komfort pracy kosiarką. Operator za pomocą hydrauliki ciągnika może w szybki sposób ustawić siłę nacisku elementu tnącego na podłoże, dzięki czemu uzyskujemy optymalną ochronę darni, czysty pokos, a w konsekwencji lepszą jakościowo paszę. Modele te charakteryzują się dużą wydajnością pracy nawet w ciężkich warunkach. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, zmodernizowana piasta talerza ślizgowego – typ IV – dwa łożyska dwurzędowe, regulowana pierścieniami wysokość koszenia, hydraulika w standardzie to główne zalety nowej serii kosiarek. Układ jest zintegrowany z bezpiecznikiem hydraulicznym, który chroni zespól tnący przed najazdem na niewysokie przeszkody. Podczas napotkania przeszkody zespół tnący odchyla się do tyłu, jednocześnie unosząc się. Po ominięciu przeszkody zespół tnący samoczynnie wraca do pozycji roboczej.

 

{gallery}SaMASZ – kosiarki czterobembnowe{/gallery}

KOSIARKI DYSKOWE Z SERII KT wyposażone w listwę PerfectCUT®

W wyniku zebranych doświadczeń klientów w Polsce i w Europie Zachodniej, SaMASZ wprowadził do produkcji serię kosiarek wyposażonych w nową listwę tnącą PerfectCUT. Jednocześnie firma opracowała nową serię kosiarek dyskowych tylnych KT o szerokościach roboczych 2,60 m, 3,00 m i 3,40 m, które zastępują w ofercie dotychczasowe modele kosiarek z centralnym zawieszeniem – KDTC. Listwy PerfectCUT charakteryzują się jeszcze dokładniejszą jakością cięcia nawet na bardzo niskich trawach. Precyzyjne cięcie, wysoka trwałość użytych materiałów, zabezpieczenie przed przeszkodami (ścinany wpust), szybka i łatwa wymiana modułu dzięki zmodernizowanej piaście górnej to główne atuty listew PerfectCUT. Listwa ta będzie montowana we wszystkich kosiarkach SaMASZ z wyjątkiem modelu KDF 390 oraz serii KDL z listwą Comer. Listwy HEAVY DUTY – na wysokie koszenie – przeznaczone na np. łąki zakamienione lub torfowe, dostępne są na zamówienie. Nową listwę tnącą cechuje takze obniżona wysokość koszenia (przy pochyleniu listwy o 5° – 44 mm, dzięki czemu uzyskujemy lepszą jakość oraz większą ilość skoszonej zielonki (polecane szczególnie przy niskich trawach). Kosiarki KT zawieszone są centralnie i w standardzie posiadają sprężynowe odciążenie listwy tnącej. Za dopłatą 2 000,00 PLN netto, również można wyposażyć kosiarkę w odciążenie hydro-pneumatyczne. Modele KT 26 i KT 30 posiadają dodatkowo możliwość wyposażenia w spulchniacze lub walce pokosu dzięki czemu uzyskujemy szybszy efekt przysychania skoszonej zielonki.

 

{gallery}SaMASZ – kosiarki KT{/gallery}

Bardzo ważnym atutem nowych kosiarek firmy SaMASZ jest możliwość transportu z tyłu ciągnika w jego osi – pionowo lub w pozycji leżącej, co w znacznym stopniu odciąża ciągnik, a także poprawia komfort przejazdu z kosiarką w utrudnionych warunkach (wąskie drogi, przejazd pod mostem, w lesie).

 

 

Opracowano na podst. mat. firmowych SaMASZ