Firma SULKY-BUREL wprowadza na rynek nową serię rozsiewaczy nawozów X+. Na targach POLAGRA-PREMIERY zostanie zaprezentowany model X50+ ISOBUS ECONOV z obsługą 12 sekcji roboczych, uwzględniających kształt rozsiewu nawozu przypominający rogala. Elektronika rozsiewacza umożliwia stosowanie zmiennego dawkowania, niezależnie na lewa i prawą stronę rozsiewacza – to rozwiązanie, za które Sulky otrzymało nagrodę w kategorii innowacji na targach Paris SIMA 2015 oraz złoty medal na targach AGRITECHNICA 2015 w Hanowerze. Nowością będzie również agregat talerzowy CULTILINE XR z wałem gumowym Gravity 520 mm.

 

Nowe rozsiewacze SULKY serii X+ posiadają ogromne możliwości. Mogą być wyposażone w ISOBUS oraz własny Terminal Uniwersalny QUARTZ 800, który zapewnia pełną obsługę maszyny, wykorzystanie dynamicznego układu ważącego, obsługę 12 sekcji rozsiewu z uwzględnieniem kształtu „rogala”. Dodatkowo, jeśli wykorzystywane są mapy do rozsiewu ze zmiennym dawkowaniem, rozsiewacz daje możliwość użycia tej funkcji z niezależną dawką na prawą i lewą stronę rozsiewacza. W przypadku, gdy użytkownik posiada już Terminal Uniwersalny innej marki, rozsiewacz można wyposażyć w moduł ISOLINK zapewniający komunikację. Rozsiewacz, o maksymalnej pojemności do 4000 litrów, może być wyposażony w łopatki rozsiewające do maksymalnie 50 m.

 

W ofercie SULKY-BUREL znajdują się również rozsiewacze przyczepiane XT. Maszyny te zapewniają wysoką wydajność, w zależności od wyposażenia mogą rozsiewać nawozy granulowane, wapno, nawozy wilgotne, luzem, środki pyliste. Wystarczy dobrać odpowiedni zestaw rozsiewający.

 

Sulky rozsiewacz XT 130 foto3 Nowości firmy SULKY na targach Polagra Premiery 2016

Fot. Rozsiewacz przyczepiany SULKY XT 130, poj. 9500 litrów, z belką do rozsiewu środków pylistych, która do transportu jest składana hydraulicznie.

 

Rozsiewacze przyczepiane SULKY serii XT cieszą się coraz większą popularnością. Duża pojemność, szeroka taśma podajnika podłogowego, pewny napęd przenoszony z koła maszyny, niskie wymagania mocy współpracującego ciągnika, możliwość rozsiewu nawozów mineralnych granulowanych, peletu, materiałów w postaci korków, wapna, nawozów luzem i wilgotnych oraz środków pylistych (za pomocą belki ze ślimakami dozującymi) sprawiają, że te maszyny są uniwersalne i wydajne. Dodatkowa możliwość wyposażenia rozsiewacza w komputer, statyczny układ ważący oraz w rozłączanie sekcji ECONOV w przypadku rozsiewacza do nawozów granulowanych, jeszcze bardziej podnoszą komfort obsługi maszyn.

 

Agregat talerzowy SULKY CULTILINE XR

Sulky Cultiline XR foto2 Nowości firmy SULKY na targach Polagra Premiery 2016

Fot. Agregat talerzowy SULKY Cultiline XR 3,0 m, z wałem gumowym GRAVITY 520 mm.

 

Nowy agregat talerzowy SULKY Cultiline XR daje możliwość bardzo szybkiej pracy, nawet powyżej 12 km/h. W połączeniu z nabudowanym, pneumatycznym siewnikiem zbożowym SULKY XEOS PRO tworzy agregat uprawowo-siewny. Przygotowanie gleby pod zasiew jest udoskonalone, dzięki talerzom roboczym, rozmieszczonym w kształcie X można pracować na powierzchni mulczowej. Strumień gleby za talerzami jest wyrównywany za pomocą zagarniacza, do wyboru mają Państwo wał ugniatający Packer 550 mm, wał trapezowy Tracker 550 mm lub wał gumowy Gravity 520 mm.

 

 

źródło: Korbanek Sp. z o.o.