Nowości New Holland z zakresu technologii rolnictwa precyzyjnego

Aby podkreślić, jak ważna jest dla marki New Holland cyfryzacja i automatyzacja, na targach Agritechnica 2023 na specjalnym stoisku, który nazwano „Obszarem technologii New Holland”, zaprezentowano najnowsze rozwiązania z zakresu precyzyjnego rolnictwa (PLM).

Odwiedzający mogli poznać zalety maszyn „online” i możliwości gromadzenia danych w rolnictwie oraz dowiedzieć się, w jaki sposób sprzęt udostępniany w sieci może pomóc zwiększyć produktywność i wydajność. Obszar ten przygotowano zgodnie ze ścieżką pełnej cyfryzacji danych gospodarstw rolnych, od gromadzenia i analizy danych po podejmowanie decyzji w oparciu o nie i ich wykorzystywanie w terenie.

System IntelliView™ 12 Guidance Kit marki New Holland

Najważniejszą premierą targów Agritechnica była całkowicie nowy system IntelliView™ 12 Guidance Kit, oferowany w ramach usług posprzedażowych, a opracowany w celu udoskonalenia podstawowych funkcji związanych z precyzją i łącznością. Dostosowano go do potrzeb tych klientów New Holland, którzy chcą zwiększyć wydajność posiadanych już maszyn. Ma być dostępny od lutego 2024 roku.

New Holland PLM 23 IntelliView12 Guidance Kit Nowości New Holland z zakresu technologii rolnictwa precyzyjnego

Nowy system IntelliView™ 12 Guidance Kit zapewni jednolity interfejs użytkownika, wygląd i sposób obsługi zarówno w pojazdach, w których montowany jest fabrycznie, jak i w tych, w których stanowi wyposażenie posprzedażowe, upraszczając i poprawiając doświadczenia użytkowników oraz dealerów w całej flocie i ułatwiając instalację oraz obsługę. Tego typu dodatkowy zestaw będzie składał się z wyświetlacza IntelliView 12, odbiornika PLM Cygnus i modułu łączności PCM, które są zgodne z najnowszymi platformami ciągników PLM Intelligence. Można go zainstalować w większości standardowych modeli ciągników marki New Holland obsługujących system IntelliSteer, produkowanych począwszy od 2018 roku, pozwalając tym samym klientom korzystać z najnowszych rozwiązań New Holland nawet w starszych maszynach, a więc w ramach całej ich floty. Oferuje również zaawansowane usługi w chmurze, umożliwiające kompleksowe zarządzanie rolnictwem precyzyjnym. Dzięki pięcioletniej subskrypcji MyPLM™ Connect dostępnej w standardzie wraz z tym zestawem klienci uzyskują dostęp do pakietu rozwiązań online umożliwiających zwiększenie produktywności, wydajności i podejmowanie decyzji w oparciu o dostępne dane. MyPLM Connect EasyLink: moduł łączności umożliwiający powiązanie maszyn z systemem IntelliCentre marki New Holland

W obszarze technologii marki New Holland klienci będą mogli również zapoznać się z nowym systemem IntelliCentre, cyfrowym centrum inteligencji, które pozwala klientom w pełni wykorzystać wszystkie zalety nowoczesnej łączności. W cyfrowym świecie, w którym szybko rozwija się rolnictwo, marka New Holland dąży do zapewnienia klientom najbardziej intuicyjnych rozwiązań ułatwiających pracę z maszynami działającymi w trybie online. IntelliCentre umożliwia dealerom dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich połączonych online maszyn, z wyprzedzeniem wykrywając potencjalne problemy i zwiększając do maksimum czas pracy dzięki szybkiego usuwaniu awarii. Diagnostyka może być przeprowadzana zdalnie, a technicy mogą dotrzeć na miejsce, znając już konkretne potrzeby i dysponując odpowiednimi częściami zamiennymi oraz narzędziami. W pewnych przypadkach można wręcz zapobiec poważnemu wyeksploatowaniu lub wynikającym z niego uszkodzeniom, zanim te wystąpią. Dzięki płynnej komunikacji między maszyną a dealerem IntelliCenter pomaga przejść od analizy pasywnej do proaktywnej oraz od poawaryjnego wsparcia technicznego do pomocy prewencyjnej. Ponadto New Holland wprowadza na rynek nowe urządzenie MyPLM Connect EasyLink, które umożliwia klientom łatwe podłączenie maszyn do systemu IntelliCentre i sprawdzenie lokalizacji, parametrów maszyny oraz wskaźników jej wydajności. Modem ten można podłączyć do szerszej gamy maszyn, od tych z siecią CAN po te analogowe, włączając w to również maszyny konkurencji oraz maszyny budowlane, a ponadto umożliwia on pojazdom serwisowym monitorowanie lokalizacji i statusów maszyn.

Udoskonalona oferta Raven Industries

Dzięki specjalistycznej wiedzy zdobytej po przejęciu Raven Industries w 2024 roku marka New Holland wprowadzi do swojego portfolio technologicznego kilka dodatków i udoskonaleń. Będą one obejmować m.in. nową generację 7-calowego wyświetlacza Raven dla rynku posprzedażowego (CR7+), a także 12-calowy wyświetlacz Raven (CR12+), który również stanowi ofertę posprzedażową. Nowa generacja wyświetlaczy będzie zapewniać najlepszą możliwą wydajność sprzętu, mogąc współpracować z odnowionym interfejsem użytkownika oferującym jeszcze lepsze doświadczenia. Wyposażone w te same wiązki przewodów i złącza, nowe wyświetlacze są tak samo kompatybilne z rozwiązaniami do kierowania, jak całkowicie nowy elektryczny silnik Raven DirecSteer™. Ponadto marka New Holland oferuje obecnym klientom bezpłatną aktualizację wyświetlacza, którą można uzyskać za pośrednictwem lokalnego dealera New Holland.

Nowe partnerstwa w ramach MyPLM Connect API

New Holland nadal inwestuje w strategię otwartych danych, aby zapewniać rolnikom bezproblemowe opcje zarządzania danymi. Dysponując wsparciem aż 15 europejskich systemów FMIS (systemy informatyczne do zarządzania gospodarstwem rolnym) i kluczowych graczy w zarządzaniu danymi w celu optymalizacji produkcji rolnej. W lipcu 2023 r. odbyła się pierwsza konwencja CNH API mająca na celu wzmocnienie istniejących partnerstw i nawiązanie nowej współpracy. Interfejs aplikacyjny API (Application Programming Interface) umożliwia dostawcom FMIS stworzenie bezpośredniego przepływu danych dot. maszyny i danych agronomicznych pomiędzy oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem klienta a portalem telematycznym New Holland MyPLM Connect.

New Holland ogłasza nowe bezpośrednie połączenia danych z AGRARMONITOR firmy betriko GmbH, Auravant, Bennamann Ltd, Cropman, CropManager firmy SEGES Innovation, Cropwise firmy Syngenta, FARMDOK, FieldPRO, Frontu, Libra Cart by Agrimatics, MyEasyFarm, N-Time od Sentinel Fertigation, NEXT Farming, Pattern Ag, PCT Agcloud, Stratum firmy AgWorks, VisibleFarm od AgroVIR, xarvio® Digital Farming Solutions firmy BASF i xFarm. Proces ten stanowi uzupełnienie dla istniejącej puli partnerów, natomiast kolejni partnerzy pracują już nad integracją. Więcej szczegółów zostanie przekazanych w nadchodzących miesiącach.

 

źródło: New Holland Agriculture