Nowości zielonkowe Pöttinger 2022 – przetrząsacz HIT V 11100 – silny i zwarty

Specjalista od maszyn do zbioru zielonek Pöttinger przygotował na nowy sezon szeroki wachlarz nowości. Dla każdego etapu zielonych żniw nowe rozwiązanie. Wśród nich jest nowy przetrząsacz HIT V 11100.

Pöttinger wprowadza nowy przetrząsacz do pierwszej ligi

Pöttinger stawia czoło wyzwaniom wydajnego i ekonomicznego rolnictwa, wprowadzając na rynek nowy dziesieciokaruzelowy przetrząsacz. HIT V 11100 z karuzelami o średnicy 1,42 m i o szerokości 10,70 m (DIN) łączy jakość z wydajnością. Maszyna jest bardzo kompaktowa w transporcie i szeroka w pracy. Pełna wyrafinowanych rozwiązań.

Zwarta i wytrzymała konstrukcja

Dzięki krótkiemu zawieszeniu trzypunktowemu, punkt ciężkości jest blisko ciągnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu we wszystkich nabudowanych maszynach Pöttingera, zapewniona jest pewność pracy na uwrociach i na skłonach. Maszyna potrzebuje niewiele miejsca do odstawiania. Przednie osłony, będące jednocześnie elementem nośnym wzmacniają stabilność maszyny. Konstrukcja szachulcowa usztywnia przyśrubowane rury ramy głównej. Dzięki temu cała konstrukcja i wytrzymałość maszyny jest wzmocniona.

Wyrafinowany kozioł zaczepu z jarzmem kulowym

We wszystkich przetrząsaczach HIT kozioł zawieszenia jest wahliwy. Nowy HIT V 11100 jest wyposażony w jarzmo kulowe pracujące linearnie i dwa hydrauliczne siłowniku centrujące.

W czasie przetrząsania maszyna idzie w linii prostej. Siła centrująca obydwu siłowników dba o prowadzenie maszyny w śladzie, bez wychyłów na boki. Dzięki napięciu siłowników ułatwiona jest również praca na zjazdach ze stoku. W każdym siłowniku zamontowany jest akumulator azotowy tłumiący ruchy pionowe oraz wkład gumowy redukujący wstrząsy.

Przy podnoszeniu maszyny na uwrociach następuje lekkie złożenie konstrukcji. Obydwa siłowniki centrujące składają się do maksimum. Przetrząsacz łagodnie ustawia się w pozycji centralnej. Przez lekkie złożenie przy podnoszeniu, karuzele składają się do tyłu. W ten sposób palce nie drapią gleby i chronią paszę.

Kompaktowy i wytrzymały w transporcie

HIT V 11100 potrzebuje tylko 3,40 wysokości i 2,99 m szerokości przestrzeni do odstawiania. Nisko umieszczony punkt ciężkości zapewnia bezpieczny transport. W transporcie skrajne karuzele są odwracane o 180 stopni. Opcjonalnie dostępne jest elektryczne zabezpieczenie transportowe. Tablice ostrzegawcze i oświetlenie należą do wyposażenia podstawowego.

Sprawdzone rozwiązania techniczne

Sercem maszyny jest innowacyjna karuzela DYNATECH Średnica karuzeli wynosi dokładnie 1,42 m. Sześć łukowatych ramion podbiera czysto paszę i dzięki optymalnemu kątowi przetrząsania pozostawia perfekcyjne efekty pracy na polu.

Doskonałe dopasowanie do podłoża jest zapewnione przez koło MULTITAST. Opcjonalne koło kopiujące na wychylnym koźle kopiuje tuż przed uchwytem palców kontury terenu i reaguje na najmniejsze nierówności. Optymalny odstęp między palcami i glebą pozostaje bez zmian: Wynikiem jest czysta karma i nienaruszona ruń.

Nowy HIT V 11100 jest topowym urządzeniem, dającym doskonałe wyniki pracy, chroniąc jednocześnie glebę i paszę.

Źródło: Pöttinger