Nowy agregat uprawowo-siewny Väderstad Spirit 600-900 C

Nowy agregat uprawowo-siewny Väderstad Spirit 600-900 C

Pneumatyczny agregat uprawowo-siewny Väderstad Spirit 600-900C wchodzi w nową erę. Dzięki unowocześnionej konstrukcji, nowej hydraulice i innowacyjnemu systemowi sterowania Väderstad E-Control, 6, 8 i 9-metrowa maszyna w wersji wysiewającej również nawóz jest gotowa na wyzwania stawiane przez rolnictwo przyszłości.

– Nowy Spirit 600-900C jest wyposażony w nowy układ hydrauliczny, płynnie współpracujący z nowoczesnym układem sterowania Väderstad E-Control. To na przykład umożliwia łatwe dostosowanie nacisku redlicy, intensywności pracy narzędzi przednich lub nacisku wywieranego przez bronę posiewną z kabiny ciągnika podczas pracy – mówi Gunnar Blackert, Product Manager w dziale siewników w Väderstad, kontynuując :

– Umożliwiając kontrolę i sterowanie zadań poprzez ISOBUS, system E-Control dodatkowo pozwala na kontrolowaną przez GPS automatyczną zmianę dawki siewu nasion i nawozów, a także kontrolę poszczególnych sekcji.

Aby uzyskać optymalną jakość siewu przy uwrociach, Spirit 600-900C wyposażono w automatyczną kontrolę sekwencji.

– Podczas podnoszenia lub opuszczania siewnika na uwrociach automatyczne sterowanie sekwencyjne podnosi lub opuszcza strefy robocze jedną po drugiej. Optymalizacja procesu podnoszenia i opuszczania kolejnych sekcji sprawia, że dokładność siewu nasion i nawozu jest znacznie większa – mówi Gunnar Blackert.

Nowy Väderstad Spirit 600-900C swą premierę będzie miał na targach rolnych Agromek w Danii a produkowany będzie od listopada 2018 roku.

źródło: Väderstad