CEO Vaderstad Mats Baverud

Nowy CEO grupy Väderstad

Nowy CEO grupy Väderstad

Mats Båverud został mianowany przez Radę Dyrektorów na stanowisko dyrektora generalnego Grupy Väderstad.

Zdajemy sobie sprawę z potrzeby silnego skoordynowanego przywództwa firm w Grupie Väderstad. Naszą ambicją jest rozwój grupy i jej konkurencyjności na rynku światowm, która oferuje rolnikom bardzo wydajne maszyny i technologie – mówi Crister Stark, Prezes Zarządu.
Cieszymy się, że Mats Båverud przyjął tę rolę, a jego umiejętności przywódcze oraz doświadczenia w produkcji i jego szerokiej wiedzy technicznej będą niezwykle cenne dla grupy – dodaje.

Mats Båverud, obecnie Quality Manager i dyrektor ds. Badań i rozwoju w Väderstad AB, jest inżynierem mechanikiem z szerokim i głębokim doświadczeniem w międzynarodowym przemyśle wytwórczym. Zajmował wyższe stanowiska kierownicze w ABB, Volvo PV, Fresenius Kabi, Beiersdorf i innych. Mats jest doświadczonym i silnym liderem, który jest także ujmujący i skromny.

Mats Båverud jest również odpowiedzialny za Väderstad Industries Inc, wcześniej Seed Hawk Inc. w Kanadzie. Firma produkuje i sprzedaje duże siewniki pneumatyczne głównie na rynek kanadyjski, amerykański i australijski.

Dzięki nowej nominacji Mats Båverud obejmie stanowisko przewodniczącego w zarządach spółek Väderstad Industries Inc., Väderstad AB i Svensk Presshärdning AB. Firmy te będą prowadzić działalność, jak dotychczas, przy obecnej strukturze zarządzania.

Grupa Väderstad pozostanie w 100% firmą rodzinną, a członkowie rodziny, którzy dziś są aktywni w Väderstad Holding będą kontynuować współpracę z Mats Båverud w kwestiach strategicznych, takich jak kontynuacja internacjonalizacji, produkty, rozwój produkcji i rozwój rentowności.
Crister, Christina, Andreas i Bo Stark nadal będą należeć do rady dyrektorów różnych firm, a Crister Stark będzie nadal prezesem Väderstad Holding AB.

źródło: Väderstad