Nowy pług Pöttinger SERVO T 6000 do współpracy z ciągnikami mocy do 500 KM

Pług w nowoczesnym rolnictwie cały czas ma duże znaczenie. W przypadku żadnej innej maszyny zakres dostosowania do indywidualnych potrzeb wynikających z różnych warunków glebowych, w różnych częściach świata nie jest tak duży , jak w przypadku pługa. Pöttinger jako specjalista od uprawy gleby skonstruował nową generację pługów półzawieszanych: SERVO T 6000 jest rezultatem wieloletniego doświadczenia w konstruowaniu pługów oraz intensywnych badań. Rama główna i zabezpieczenie przeciw przeciążeniom NOVA zostały gruntowanie przekonstruowane i stanowią podstawę niezawodnego działania.

Nowe półzawieszane pługi są oferowane w wersjach standard i PLUS (6 do -9- skib), jak również w wersjach NOVA i PLUS NOVA (6 do 8-skib), Pługi NOVA i PLUS NOVA są wyposażone w hydrauliczne zabezpieczenie przeciw kamieniom z regulowaną siłą wyzwalania do 2.200 kg, które chroni pług przed uszkodzeniami i zapewnia orkę bez przestojów. Nowy typoszereg jest oferowany z rozstawem korpusów 120 cm i wysokością ramy 80 cm lub w opcji 90 cm.

Duża wydajność

System TRACTION CONTROL zapewnia w pługach SERVO T 6000 aktywne przenoszenia ciężaru z pługa na ciągnik. Dzięki temu tylne koła są obciążane dodatkowym ciężarem do 1.100 kg, przy jednoczesnym, optymalnym dopasowaniu pługa do warunków ukształtowania pola.

Poślizg ciągnika jest minimalizowany i zużycie paliwa spada do 3,5 l na hektar. Czysta opłacalność. Dodatkowo nie dochodzi do zacierania gleby przez tylne koła i gleba jest chroniona.

Dodatkowe obciążenie tylnej osi nie jest potrzebne. Dzięki przeniesieniu ciężaru pługa i przez to zapewnienie stałego obciążenia tylnych kół ciągnika, wystarczy wyłącznie balast z przodu.

Nowy SERVO T 6000 ma zredukowaną ilość, dobrze dostępnych punktów smarowania, co zmniejsza nakład prac konserwacyjnych. Dodatkowo wszystkie czubki lemieszy są standardowo w jakości DURASTAR. To wydłuża czas eksploatacji i podnosi opłacalność.

Szybki i elastyczny zaczep

Geometria zaczepu ciągników zmieniła się znacząco: koła są coraz większe, konstrukcja ciągnika coraz wyższa. Odpowiednio do tych zmian Pöttinger dopasował i zoptymalizował geometrię nowego SERVO T 6000.

Półzawieszany pług jest połączony z ciągnikiem przez dolne cięgło z dwoma pozycjami zawieszenia. Dzięki temu pług może współpracować z ciągnikami o różnej geometrii zaczepu. Długi dyszel zapewnia więcej wolnej przestrzeni podczas manewrowania i w wąskich przejazdach.

Prosto i komfortowo: entrum regulacji SERVOMATIC

Konieczne ustawienia na nowym półzawieszanych pługu przeprowadza się w prosty i intuicyjny sposób. Głębokość robocza jest regulowana przez założenie klipsów na półzawieszanym kole. Szerokość cięcia pierwszej skiby przestawia się przy pomocy śruby rzymskiej, która znajduje się na stabilizatorze – lub opcjonalnie hydraulicznie. W przypadku pługów PLUS i PLUS NOVA, szerokość robocza, za dopłatą może być hydraulicznie dopasowywana do warunków glebowych, do celu orki lub wydajności ciągnika. Dzięki temu, efekty pracy są zawsze na najwyższym poziomie. Siłę wyzwalania zabezpieczenia przeciw kamieniom NOVA, można wygodnie zmieniać przy pomocy sterownika ciągnika – siła wyzwalania wynosi maksymalnie 2.200 kg.

Wytrzymałość i czas eksploatacji

Aby obciążenia podczas pracy były lepiej przejmowane, konstrukcja ramy została zoptymalizowana. Siły są przenoszone prostoliniowo, a inny sposób przenoszenia został zredukowany do minimum. Dzięki temu, siła ciągu traktora jest wykorzystana efektywnie. Dodatkowo nowa koncepcja budowy pługa pozwala chronić wszystkie łożyska i części konstrukcyjne.

Gotowy na wszystko

Potężna konstrukcja ramy i zabezpieczenie przeciw kamieniom NOVA zapewniają efektywną pracę w każdych warunkach na polu. Proste regulacje wszystkich istotnych elementów odbywają się ze wsparciem hydrauliki i są łatwo dostępne. Tworzenie gruzełkowatej struktury gleby i efektywne wmieszanie resztek pożniwnych oraz słomy zapewnia czysty obraz pola po orce.

 

Źródło: Pöttinger