Nowy siewnik Amazone Centaya-C Special z dwukomorowym zbiornikiem

Po zaprezentowaniu przez AMAZONE jesienią 2022 r. siewnika nabudowanego Centaya-C Super do siewu kombinowanego, teraz wprowadzono na rynek jego mniejszy wariant, pneumatyczny siewnik nabudowany Centaya Special. Maszyna jest wyposażona w dwukomorowy zbiornik o pojemności 1500 l. AMAZONE oferuje siewnik Centaya-C Special w szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m i 4 m.

Efektywne zastosowanie materiałów eksploatacyjnych

Zbiornik Centaya-C Special o pojemności 1500 l jest podzielony w proporcji 70:30. Dzięki temu mieszczą one 2 materiały w ilości 1050 i 450 l. Różne materiały są dozowane w siewniku Centaya-C Special z ISOBUS oddzielnie i w sposób niezwykle precyzyjny. Siewnik nabudowany z działającymi bezstopniowo dozownikami elektrycznymi obsługuje normy wysiewu od 0,5 do 400 kg/ha przy prędkości roboczej 10 km/h.

Dozowane materiały są prowadzone przez odcinek transportowy do głowicy rozdzielającej, a potem do redlic. W przypadku pojedynczego odcinka transportowego nasiona i nawóz są transportowane do redlic metodą Single-Shoot. Nasiona i nawóz są wtedy wysiewane równocześnie poprzez jedną redlicę do gleby.

Łączne dozowanie nasion i nawozu wspomaga rozwój zboża zaraz po wykiełkowaniu. Nasiona i nawóz są dozowane jednocześnie do gleby. Dzięki temu nawóz jest efektywnie wykorzystany i jest szybko dostępny dla rośliny.

Możliwe jest również dozowanie 2 różnych nasion. W ten sposób można dozować i wysiewać np. różne normy wysiewu, korzystając z odpowiednich wałków dozujących.

Centaya-C Special można wyposażyć w rozsiewacz mikrogranulatów Micro plus. Na pneumatycznym siewniku nabudowanym można dodatkowo zamontować zbiornik o pojemności 110 l. W tym wypadku wysiewany materiał jest zintegrowany z głównym odcinkiem transportowym Centaya-C Special i też jest dozowany metodą Single-Shoot.

Umożliwia on operatorowi dozowanie trzeciego materiału podczas jednego przejazdu. Mogą to być małe ilości nasion lub np. mikrosubstancje odżywcze.

Napełnianie jest łatwe dzięki dużemu otworowi zbiornika, a do zbiornika ziarna oraz poszczególnych dozowników można się łatwo dostać przez pomost załadunkowy. Aby umożliwić szybką wymianę nasion podczas pracy, siewnik można wyposażyć w system szybkiego opróżniania. Można też zamówić półkę na worki z nasionami, aby wygodnie je przewozić.

Dzięki dzielonemu zbiornikowi ziarna o pojemności 1500 l Centaya-C Special jest bardzo wydajną maszyną. Kształt zbiornika zmniejsza wymaganą siłę udźwigu, ponieważ jest on wykonany z metalu i wychylony w kierunku ciągnika.

2 systemy redlic, 2 rozstawy rzędów

Siewnik nabudowany o szerokości roboczej 3 m, 3,5 m lub 4 m jest oferowany przez AMAZONE z redlicami jednotalerzowymi RoTeC lub alternatywnie z redlicami dwutalerzowymi TwinTec special. Maszyny w zależności od potrzeb można zamówić z rozstawem rzędów 12,5 cm lub 15 cm (szerokości robocze 3 i 4 m).

System szybkiego łączenia QuickLink

Siewnik nabudowany Centaya-C można łączyć za pomocą QuickLink z różnymi maszynami uprawowymi. W zależności od potrzeb można połączyć Centayę z broną wirnikową KE lub kultywatorem wirnikowym KX lub KG. W lokalizacjach o bardzo lekkiej glebie można też ewentualnie połączyć Centayę z kompaktową broną talerzową CombiDisc.

 

Źródło: Amazone