Nowy Väderstad Carrier XL 725 i nowy talerz CrossCutter Disc Aggressive

Firma Väderstad wprowadza do swojej oferty agregatów talerzowych nowy model Carrier XL 725 o szerokości 7,25 m. Firma poinformowała także o dodaniu do oferty nowych talerzy do ultra-płytkiej uprawy CrossCutter Disc Aggressive.

Nowy Carrier XL 725 to oczekiwany przez rolników model maszyny z gamy agregatów talerzowych Carrier XL o szerokości roboczej od 4,25 do 12,25 m.

– Carrier XL to dobrze znana koncepcja maszyny, a nowy Carrier XL 725 będzie dobrze pasował do wielu rynków. Wszechstronność, jaką wnosi Carrier XL do gospodarstwa, pozwala zaoszczędzić ilość koniecznych przejazdów, obniżyć koszt maszyny w przeliczeniu na hektar i zapewnić najlepszy możliwy start nadchodzącym uprawom – mówi Wolfram Hastolz, dyrektor ds. zarządzania produktami uprawowymi w firmie Väderstad.

 

Carrier XL 725 jest dostępny z talerzami TrueCut 510 mm, CrossCutter Disc lub nowym CrossCutter Disc Aggressive. W celu dostosowania do różnych potrzeb można go wyposażyć w pełną gamę narzędzi przednich, różne wały uprawowe, jak również urządzenie do siewu drobnych nasion BioDrill 360.

 

Oprócz nowego modelu, w rodzinie Carrier XL 425-725 wprowadzono udoskonalenia ramy, w tym wzmocnione równoległe połączenie wałów. Aby ułatwić operatorowi pracę, wszystkie modele zostały wyposażone w nowe, widoczne skale głębokości roboczej i głębokości pracy narzędzia przedniego. Ponadto, nowy Carrier XL 725 został wyposażony w nową i unikalną skalę wysokości transportowej, która zapewnia bezpieczny transport drogowy.

 

Szersze modele, Carrier XL 625 i Carrier XL 725, mogą być teraz wyposażone również w nową oś kół, a także w koła 560/45 R22.5, dopuszczone do transportu drogowego z prędkością 40 km/h.

Carrier XL 725 będzie można zamawiać od października 2022 roku, a dostawy rozpoczną się wiosną 2023 roku.

Väderstad wprowadza na rynek talerz uprawowy CrossCutter Disc Aggressive, który jeszcze bardziej rozszerza gamę narzędzi do ultra-płytkiej uprawy. Różnica w stosunku do standardowych talerzy CrossCutter polega na tym, że nowe talerze w wersji Aggressive mają zaostrzone wycięcia tzw. TrueCut, co zapewnia większą zdolność penetracji gleby w trudnych warunkach polowych.

– Talerze CrossCutter Disc Aggressive są ciekawym wyborem na ciężkich glebach lub tam, gdzie zdolność penetracji może być problemem. Kolejną zaletą talerzy CrossCutter Disc Aggressive jest to, że działają one bardziej agresywnie w przypadku dużych ilości resztek pożniwnych, takich jak po kukurydzy na kiszonkę, grubych łodyg po rzepaku czy ścierniska słonecznika. Pomaga to przyspieszyć proces mineralizacji – mówi Magnus Samuelsson, specjalista ds. rozwoju koncepcji w firmie Väderstad i dodaje:

– Z talerzami CrossCutter Aggressive nasza oferta talerzy do ultra-płytkiej uprawy jest kompletna. Mimo, że ma bardziej agresywny kształt w stosunku do standardowego, nadal pracuje na ultra-płytkiej głębokości roboczej 2-5 cm i porusza znacznie mniej gleby niż konwencjonalna talerze. Oznacza to mniejsze zużycie paliwa.

Talerze CrossCutter Disc Aggressive występują w dwóch rozmiarach: 450mm przeznaczony do głębokości roboczej 2-3cm z agregatami talerzowymi z serii Carrier oraz 510mm do głębokości roboczej 3-5cm z Carrier XL. Obie mogą pracować z prędkością roboczą do 20km/h.

– Tak jak oryginalny talerz CrossCutter, tak i talerz CrossCutter Disc Aggressive może być zamontowany w naszym wszechstronnym agregacie talerzowym Carrier. Ponieważ każdy talerze CrossCutter Disc jest indywidualnie montowany do ramy za pomocą amortyzowanego ramienia, podąża za kształtem pola, zapewniając bardzo równe wyniki, mówi Magnus Samuelsson.

Nowe talerze CrossCutter Disc Aggressive będą dostępne od listopada 2022 roku.

 

źródło: Väderstad