Nowy, wielofunkcyjny FARMALL C od Case IH

Potrzebujesz wielofunkcyjnego ciągnika, który sprosta wszystkim zadaniom, a do tego dzięki swoim niewielkim rozmiarom będzie mógł pracować w najróżniejszych warunkach? Marka Case IH wprowadza najnowsze modele z serii Farmall 90-120C. To kompaktowe ciągniki, które bez trudu dorównują większym odpowiednikom, a dzięki swojej wszechstronności doskonale sprawdzą się w rodzinnych, nowoczesnych gospodarstwach i sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających młodych rolników.

 

W MAŁYM CIELE SILNY DUCH!

Zasilana przez najnowszy zaawansowany silnik FPT Stage V (3,6l), seria Farmall C zapewnia większą moc (od 90 do 117 KM), wyższy moment obrotowy oraz większą oszczędność paliwa. Rezultat tego wszystkiego jest naprawdę imponujący. Maksymalny moment obrotowy wynoszący 506 Nm osiągany jest przy zapewniającej oszczędność paliwa prędkości obrotowej 1300 obr./min. To wszystko przy wadze maszyny wynoszącej zaledwie 4 tony.

Seria Farmall C obejmuje również szereg przekładni. Na szczycie dostępnych specyfikacji plasuje się dwubiegowa przekładnia Powershift 24 x 24. Oprócz tego, w zależności od wymagań dostępna jest także konfiguracja z dwustopniową przekładnią Powershift 40 x 40 z biegami pełzającymi; a także prostsze rozwiązanie, czyli przekładnia Synchroshuttle 12 x 12, dostępną z mechaniczną lub hydrauliczną przekładnią nawrotną Powershuttle.

TWORZONY DO PRACY Z ŁADOWACZEM CZOŁOWYM

Praca z ładowaczem czołowym ciągnikiem tej klasy? Ciągniki Farmall C mogą zostać fabrycznie przygotowane do montażu ładowacza i bez problemu radzą sobie w pracy z nim – co wcale nie jest oczywistością na rynku wśród producentów maszyn tego typu.

Każdy z 10 modeli ładowaczy L marki Case IH jest więc idealnie zintegrowany z podwoziem ciągnika Farmall C, zapewniając rozszerzenie jego możliwości. Co więcej, operator w trakcie pracy może cieszyć się doskonałą widocznością na ładowacz czołowy przez okno dachowe, dzięki któremu praca z ładowaczem jest o wiele prostsza.

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE TUŻ POD RĘKĄ

Ważnym elementem obsługi ciągnika jest joystick Multicontrollera, który zapewnia kontrolę nad wszystkimi głównymi elementami sterowania, oferując większy komfort pracy i wyższą wydajność. Ponadto przygotowanie do pracy z ładowaczem pozwala cieszyć się przemyślaną integracją joysticka sterującego ładowaczem, zapewniającą uzyskanie maksymalnej wydajności produkcyjnej. Joystick pozwala także na zmianę biegów oraz półbiegów w górę i w dół, a także zapewnia możliwość zmiany kierunku jazdy (z przodu do tyłu) oraz sterowanie podnośnikiem. Z nowości – od teraz przy użyciu Multicontrollera możliwe jest także zatrzymanie ciągnika bez użycia sprzęgła.

TWOJA STREFA KOMFORTU

Do tych wszystkich atutów Case IH dodał przestronną i wygodną kabinę. W trakcie pracy w nowym Farmallu C do dyspozycji mamy szeroko otwierane, przeszklone drzwi, wspomnianą już doskonałą widoczność na ładowacz czołowy przez okno dachowe oraz wysoko specjalistyczny, w pełni regulowany fotel. Ponadto długą pracę w godzinach nocnych ułatwi sześć w pełni regulowanych zewnętrznych reflektorów roboczych oraz lampa błyskowa do prac drogowych.

CIĘŻKA SPRAWA? RAZEM DACIE RADĘ!

Dzięki bogatej ofercie montowanych fabrycznie opcji, ciągniki Farmall C mogą być idealnie dostosowane do preferencji Klienta. Dysponują one mechanicznym lub elektronicznym sterowaniem zaczepu, przy czym obie wersje posiadają funkcję wykrywania ciągnięcia dolnego zaczepu. Maszyny można również wyposażyć w nawet 8 złączy o maksymalnym udźwigu 4400 kg, a także w 3 mechaniczne zawory hydrauliki zewnętrznej z tyłu oraz 2 zawory międzyosiowe do sterowania dodatkowym osprzętem. Dopuszczalna masa całkowita, oprócz wagi samego ciągnika to 6,5 tony dodatkowego ciężaru.

Zaawansowane elementy sterujące na Multicontrollerze, ergonomiczna konsola oraz kompaktowa konstrukcja z wąskim promieniem zawracania sprawiają, że seria Farmall C to ciekawe maszyny dla Klientów w segmencie o mocy 90-120 KM. Ponadto, kontaktując się z najbliższym dealerem marki Case IH można zapoznać się z możliwościami finansowania fabrycznego.

 

Źródło: CASE IH