Nowy wóz paszowy EVOLUTION PRO firmy Alima Bis

Nowy wóz paszowy EVOLUTION PRO firmy Alima Bis

Alima Bis wprowadza na rynek nowy typ wozu paszowego – EVOLUTION PRO. Jest to seria skierowana do jeszcze bardziej wymagających co do jakości i wyposażenia klientów. Obejmuje ona maszyny jednoślimakowe od 8 do 16 m3, oraz dwuślimakowe od 12 do 30 m3.

EVOLUTION PRO to maszyny trzyślimakowe produkowane na specjalne zamówienie. Na uwagę zasługuje krótsza rama, oraz dyszel z zaczepem z regulacją wysokości i możliwością ustawienia pozycji górnej lub dolnej. Pozwala to na bezproblemowe sprzężenie z ciągnikiem i zwiększa manewrowość takiego zestawu.

Zmianie uległa również budowa kosza i ślimaków, co pozwala na jeszcze lepsze cięcie i mieszanie pasz włóknistych. Powiększone zostało okno wysypowe, do 110 cm, oraz szerokość taśmy wyładunkowej, o 15 cm. Znacząco wpływa to na płynność zadawania paszy.

Komfort pracy zwiększa nowy rodzaj drabinki inspekcyjnej z wygodną stopnicą, oraz wyświetlacz wagi umieszczony na ruchomym ramieniu. Zarządzanie pracą maszyny ułatwia również nowy pilot, EVO PAD, do sterowania zdalnego. Wszystkie układy maszyny zostały zabudowane i zabezpieczone zamykaną pokrywą, podnoszoną w wygodny sposób za pomocą siłownika gazowego. Zwiększa to bezpieczeństwo i komfort pracy.

Maszyny EVO PRO w sprzedaży dostępne będą już od nowego roku.

 

Źródło: Alima Bis