Oferta wozów paszowych Kuhn poszerzona o nowe modele w gamie PROFILE

Oferta wozów paszowych Kuhn poszerzona o nowe modele w gamie PROFILE

W odpowiedzi na oczekiwania hodowców, gama wozów paszowych KUHN powiększa się o nowe modele w linii PROFILE. Po wprowadzeniu do oferty wozów paszowych PROFILE ze zbiornikami14, 16 i 18 m3, wyposażonych w poprzeczne przenośniki, teraz w ofercie firmy dostępne są nowe modele, wyposażone w system zadawania paszy z wysypem bezpośrednim na stoły paszowe.

Te kompaktowe dwuślimakowe wozy paszowe powstały w oparciu o oczekiwania rolników, którzy chcą stosować system żywienia TMR, jednak ich budynki stawiają znaczne ograniczenia maszynom.

Podstawą konstrukcji wozów paszowych PROFILE jest rama nośna zintegrowana ze zbiornikiem, która zapewnia dużą wytrzymałość i niezawodność, jednocześnie zmniejszając ich wymiary obrysowe.

PROFILE 2.seria DS. – maszyny dostosowane do każdego budynku

  • Dostępne ze zbiornikami: 12, 13, 14, 15, 16, 18 i 20 m3 dostosowanymi do stad liczących 60 do 150 bydła mlecznego.
  • Kompaktowe wymiary: całkowita wysokość maszyny wynosi 2.33 m dla modelu 12 m3 przy szerokości mierzonej po zewnętrznej stronie kół: 1.85 m. Tak niewielkie wymiary można było osiągnąć dzięki umieszczeniu kół bezpośrednio pod zbiornikiem.
  • Rozdrabnianie i mieszanie wszystkich produktów w belach okrągłych lub prostopadłościennych (kiszonka, siano, słoma, sianokiszonka itd.). Na potrzeby dawek włóknistych, modele o pojemności 15, 16, 18 i 20 m3 są seryjnie wyposażone w pierścień zapobiegający wysypywaniu paszy.

PROFILE – wysoka jakość TMR i oszczędność paliwa

  • Konstrukcja ślimaka z podwójnym skokiem na końcowej ćwiartce zwoju zapewnia dynamiczniejsze mieszanie produktów i szybsze przygotowanie dawki.

  • Elektroniczny system ważenia KUHN KDW 340 stanowi wyposażenie seryjne całej serii PROFILE 2.DS. Dzięki programowalnej wadze dawki mogą być przygotowywane dla poszczególnych zwierząt lub dla całej grupy żywieniowej (200 pozycji w pamięci, np. 25 dawek z 8 składników).
  • Ograniczone zapotrzebowanie na moc: wąski zbiornik i mniejsza średnica ślimaka pozwoliły ograniczyć zapotrzebowanie mocy dla tych maszyn (ciągniki od 75 KM).

PROFILE – systemy zadawania paszy dostosowane do różnych konstrukcji budynków

  • Racja dostarczana jest za pośrednictwem symetrycznych rynien zsypowych z przodu po prawej i / lub lewej stronie maszyny.

  • Opcjonalnie może być wyposażony w dodatkowe dwa zsypy z tyłu, do dystrybucji w kanałach zasilających o szerokości 2,70 m.

  • W przypadku gospodarstw wyposażonych w szerokie stoły paszowe, modele PROFIL 2.DS mogą być dodatkowo wyposażone w przechylne przenośniki 600, 800 lub 1100 mm.

Wozy paszowe będą prezentowane na Agro Show 2018 w Bednarach w dniach 20 – 23 września.

Źródło: Kuhn