Firma Berthoud jest liderem w sprzedaży opryskiwaczy na rynku francuskim z około 40% udziału rynku. Produkuje opryskiwacze sadownicze, rolnicze zawieszane, zaczepiane od 2500 litrów do 7100 litrów i samobieżne od 2500 l do 5200 litrów. Opryskiwacz Sprinter to efekt wieloletniego doświadczenia firmy Berthoud.

W modelu tym zastosowane następujące  rozwiązania techniczne:

  • Opryskiwacz jest wyposażony w główny zbiornik o pojemności 2500 litrów (polietylenowy – duża trwałość). Dno zbiornika jest wykonane w kształcie diamentu, aby ograniczyć do minimum resztki pozostającej cieczy.

  • DP Tronic to komputer z elektroniczną regulacją dawki najnowszej generacji (kompatybilny z systemami rolnictwa precyzyjnego (GPS)

  • Duży wybór pomp. Począwszy od solidnej pompy tłokowej Gama o wydajności 130 i 160 l/min skończywszy na wydajnej i ekonomicznej pompie tłokowo membranowej o wydatku 280 litrów na minutę

  • Całkowite zintegrowanie w celu uzyskania optymalnych, kompaktowych rozmiarów: Niski środek ciężkości połączony z krótkim rozstawem do osi (3,75 m).

  • Rozwadniacz jest umieszczony z lewej strony opryskiwacza. Jest łatwy w obsłudze dzięki czytelnie opisanym funkcjom na panelu BERLOGIC.

  • Zawieszenie belki AXIALE – W seryjnej budowie belki ALS wykorzystano zawieszenie AXIALE. To prawdziwa referencja BERTHOUD, dzięki której belka została zaopatrzona w legendarną stabilność na płaskim terenie jak i na zboczach lub zakrętach. Dostępna w szerokościach od 18 do 24 m stała się największym atutem opryskiwaczy Berthoud. Belka została zamontowana na centralnej osi, blisko punktu ciężkości, utrzymanie równowagi jest zapewnione dzięki dwóm sprężynom i amortyzatorom umieszczonym między ramą sztywną a ramą ruchomą belki. Stabilność belki został udowodniona na wielu pokazach polowych jak i potwierdzona przez wielu użytkowników

berthoud sprinter 1 Opryskiwacz Sprinter marki Berthoud   wkrótce w Polsce

źródło: Berthoud