Podwójny wał Kverneland Actipress

W kultywatorach marki Kverneland dostępny jest nowy wał przystosowany do pracy w różnych warunkach, zwłaszcza na lekkich i pulchnych glebach. Zagęszczenie gleby jest bardzo ważnym czynnikiem, który pozwala na szybkie wschody samosiewów i chwastów niezależnie od warunków glebowych.

To właśnie na tych cechach skupialiśmy się projektując wał Actipress”, mówi Guillaume Hulin, Plant Manager w Kverneland Les Landes Génusson. „Dzięki zastosowaniu profili w kształcie litery U wał Actipress uzyskuje nacisk na glebę wynoszący 230 kg/m, gdy pierścienie nie są wypełnione glebą lub nawet 280 kg/m, gdy pierścienie są wypełnione glebą.”

Pzystosowany do wszystkich rodzajów gleb

Wał Kverneland Actipress jest przystosowany do przenoszenia wagi najcięższych maszyn na wszystkie rodzaje gleb. Jednak najlepsze efekty uzyskuje się na glebach lekkich i średnich, gdzie efekt rolowania wału jest zwiększony dzięki tarciu pomiędzy wałem, a glebą. Pierścienie wału wypełniają się glebą, co zapewnia dobrą trakcję i zapobiega zapychaniu się wału.

Kopiowanie nierówności terenu

Dzięki możliwości wychylania o 11° do przodu lub do tyłu wał Actipress bardzo dobrze kopiuje nierówności terenu. Dzięki temu niezależnie od ukształtowania terenu nacisk na przedni i tylny rząd pierścieni jest taki sam.

 

Źródło: Kverneland