Pöttinger – Kosiarki przednie classic NOVACAT i EUROCAT z nowym wyposażeniem

NOVACAT 301 classic o szerokości roboczej 3,04 m wyposażona w uznaną belkę nożową NOVACAT występuje również w nowych ,,klasykach“. Płaska konstrukcja, spłaszczone stożki dysków koszących i optymalna przestrzeń przeciwostrzy dbają o czyste cięcie i paszę najwyższej wartości. System szybkiej wymiany noży zwiększa komfort obsługi belki nożowej.

Kosiarki bębnowe są znane z płynnego i czystego cięcia. Kosiarki bębnowe Pöttinger charakteryzują się bardzo dobrym przepływem masy zielonej i wysoką przepustowością. EUROCAT classic są oferowane w dwóch szerokościach roboczych. EUROCAT 271 classic o szerokości roboczej 2,7 m i EUROCAT 311 o szerokości roboczej 3,05 m, na życzenie, istnieje możliwość wyposażenia w bezstopniową, centralną regulację wysokości cięcia.

Mały ciężar własny i kompaktowa budowa to podstawowa dewiza w nowych kosiarkach przednich typu classic. Krótka konstrukcja kozła zawieszenia i zastosowanie lekkich sprasowanych elementów to ważne wyróżniki tych kosiarek. Sprasowane elementy użyte w konstrukcji kozła zawieszenia i w pewnych centralnych częściach maszyny gwarantują prawidłową stabilność i żywotność kosiarki.

Zaczep kosiarki i sprężyny odciążające zostały zoptymalizowane i są jeszcze bardziej przyjazne w obsłudze: przemyślana geometria zaczepu w nowej, estetycznej formie sytuuje punkt ciężkości w każdej pozycji roboczej możliwie blisko ciągnika. Dwie, duże sprężyny zapewniają równomierne odciążenie kosiarki w całym zakresie roboczym. Gwarantują w ten sposób skuteczne odciążenie w każdych warunkach pracy. Dzięki przegubom kulistym kosiarka wykazuje dużą swobodę ruchów w każdym kierunku. Maszyna precyzyjnie kopiuje nierówności terenu. W koźle zawieszenia są zintegrowane sprężyny stabilizujące, które ustawiają kosiarkę centralnie podczas transportu.

Nowy design oraz realizacja hasła „ułatw sobie życie“ to główne cele procesu modernizacji kosiarek. W efekcie został wydłużony interwał prac konserwacyjnych wałka przegubowego, polepszono dostępność do wałka oraz ułatwiono kontrolę stanu oleju. Tarcze pokosu dzięki budowie modułowej są łatwiejsze w ustawieniu (wysokość i pochylenie), dają się również łatwiej wymontować do czyszczenia. Na życzenie można wyposażyć kosiarkę w dodatkowe tarcze pokosu oraz w hydrauliczne osłony boczne.

Nowe kosiarki przednie classic firmy Pöttinger udawadniają ponownie, że funkcjonalność i design również w technice rolniczej znakomicie do siebie pasują.

 

{gallery}Petinger – kosiarki czolowe 2012{/gallery}

źródło: www.poettinger.at/pl

foto: Pöttinger