Polska premiera siewników pneumatycznych Rabe

 

W siewniku TURBOSEED głowica rozdzielająca umiejscowiona jest na zewnątrz, w przedniej części maszyny. Posiada ona unikalną budowę wewnętrzną, w której brak stref odbijania umożliwia płynny i szybki przepływ ziarna, czego rezultatem jest wyjątkowa precyzja podziału materiału siewnego gwarantowana w każdych warunkach pracy, nawet na terenie o zróżnicowanym stopniu pochylenia. Dodatkowo system ADS pozwala dowolnie wybierać ilość sekcji wysiewających oraz ilość rzędów w wyznaczanych ścieżkach technologicznych. Możliwe jest to dzięki indywidualnym zapadkom, wbudowanym w głowicę.

rabe turboseed 1 Polska premiera siewników pneumatycznych Rabe

W siewnikach TURBOSEED na uwagę zasługuje uniwersalny dozownik ziarna, o rekordowym zakresie wysiewanej dawki od 1 do 450 kg/ha, którym można wysiewać nasiona o zróżnicowanej wielkości od rzepaku aż po bobik, bez zmiany aparatu dozującego.

Wszystkie siewniki TURBOSEED posiadają szeroką sześciocalową turbinę powietrza, napędzaną hydraulicznie, o niskiej prędkości obrotowej. Cicha i bardzo wydajna turbina została również seryjnie wyposażona w filtr powietrza o dużej średnicy chroniący ją przed zanieczyszczeniami.

W siewnikach TURBOSEED mogą występować trzy rodzaje sekcji wysiewających:

  • stopkowe, w których wolna przestrzeń miedzy rzędami redlic ułatwia przejście resztek pożniwnych,
  • talerzowe UNIDISC, które mogą być wyposażone opcjonalnie w kółka ugniatająco–kopiujące o szerokości 40mm zapewniające doskonałą precyzję zagłębienia ziarna,
  • dyskowe CULTIDISC, o średnicy 410mm z kołem ugniatającym z tyłu i możliwością dociążenia sekcji do 80 kg.

Siewniki TURBOSEED SL standardowo jest wyposażony w konsolę sterującą ULTRON, natomiast modele PL i PRO posiadają w wyposażeniu seryjnym elektryczny napęd dozownika ziarna oraz konsolę elektroniczną PILOT, umożliwiającą m.in. ustawienie dawki wysiewu, zmianę dawki w czasie pracy, włączanie i wyłączanie połowy sekcji roboczych (automatyczne zmniejszenie o połowę dawki wysiewu) z kabiny ciągnika oraz uproszczenie próby kręconej.

Podsumowując siewniki pneumatyczne TURBOSEED to doskonałe połączenie wydajności, jakości i ergonomii. Niezawodny, pneumatyczny system transportu nasion zapewnia wysoką precyzję siewu bez względu na warunki pracy. Szeroka gama siewników firmy RABE spełni wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów zarówno podczas siewu tradycyjnego jak i w systemie bezorkowym.

źródło: Gregoire-Besson