PÖTTINGER IMPRESS 185 VC PRO – wydajna praso-owijarka dla dużych gospodarstw

Wprowadzając na rynek dwa lata temu praso-owijarkę IMPRESS PÖTTINGER ponownie rozszerzył swoją paletę produktów. Nowa IMPRESS 185 VC PRO jest prasą rolującą zmiennokomorową dedykowaną do pracy w usługach lub na dużych gospodarstwach. Dzięki dużej elastyczności w wielkości formowanego balotu od 0,90 do 1,85 m IMPRESS jest idealnym wyborem do pracy w stale zmieniających się warunkach.

Efektywny podbieracz

Podbieracz o szerokości roboczej 2,3 m daje wiele korzyści: pozwala na szybki i czysty zbiór szeroko odłożonego pokosu. Dalej, wjazd w pokos i w zakręt jest dużo łatwiejszy dla operatora. Centralne zawieszenie i dwa przegubowo mocowane ramiona nośne umożliwiają pełną swobodę ruchu podbieracza a zakres jego wychylenia wynosi 120 mm. 

LIFTUP optymalny przepływ paszy

Optymalny przepływ paszy w maszynie jest podstawowym warunkiem dla uzyskania jej wysokiej jakości. Dzięki opatentowanej, spiralnej formie palców rotora pasza jest prowadzona szerokim strumieniem, stycznie (pod optymalnym kątem) do komory prasowania. Efektem jest duża przepustowość maszyny i związana z tym wydajność pracy przy jednocześnie niewielkich stratach. Rotor LIFTUP gwarantuje równomierne i szerokie wypełnienie komory prasowa oraz mocno redukuje jazdę lewo/prawo, aby uformować prawidłowy balot. Rozwiązanie to zapewnia kształtne, dobrze uformowane baloty.

Wysoka jakość cięcia na całej szerokości

PÖTTINGER, jeden z czołowych producentów przyczep samozbierajacych, skontruował prasę rolującą tnącą z jakością cięcia przyczepy: Wszystkie modele IMPRESS PRO uzyskują na całej szerokości rotora teoretyczną długość cięcia 36 mm. Krótkotnąca, wysuwana belka nożowa FLEXCUT 32 składa się z 32 odwracalnych noży TWINBLADE z indywidualnym zabezpieczeniem NONSTOP. W ten sposób noże są chronione przed uszkodzeniami czy złamaniem i zapewniona jest przez długi czas wysoka jakość cięcia.
Funkcjonujące od lat rozwiązanie EASY MOVE w przyczepach pozwalające na wysunięcie belki nożowej na bok maszyny, znalazło zastosowanie również w prasie rolującej IMPRESS. Konserwacja noży może przebiegać przy wyprostowanej sylwetce łatwo, komfortowo i bezpiecznie. Dzięki czterem walcom startowym (dwa u góry i dwa na dole) start formowania balotu jest pewny również przy pełnej obsadzie noży (32 noże). 

Mocne strony owijarki

Nowa IMPRESS 185 VC PRO wymagała wypracowania wydajnej koncepcji owijania balotu. Opracowane rozwiązania techniczne odpowiadają zaawansowanej konstrukcji prasy. Ramiona owijające sięgają od dołu w górę, przez co punkt ciężkości został przesunięty mocno w dół, co umożliwia sprawny przeładunek dużych balotów. Podwójne ramię owijające pracuje z prędkością 36 obr/min. Wysokość z jakiej jest odkładany balot została obniżona, co zapewnia bezpieczne i skuteczne przekładanie balotu, bez ryzyka uszkodzeń. Zabezpieczenie owijarki odpowiada najnowszym przepisom i gwarantuje efektywną ochronę w polu pracy maszyny. Zmiana rolki folii dzięki hydraulicznie wychylanemu magazynowi folii (6 x 2 rolki w osłoniętej pokrywą przestrzeni) przebiega szybko i sprawnie. Dodatkowo maszyna jest wyposażona w czujnik zerwania folii. 

Dostępny na życzenie stawiacz balotów jest idealnie zintegrowany w stole owijania, przez co nie wymaga dodatkowego miejsca. Jego obsługa odbywa się wygodnie z kabiny ciągnika.

 

Źródło: PÖTTINGER