Pöttinger TERRASEM z nowym sterowaniem Profiline

Siewniki TERRASEM firmy Pöttinger łączą wydajność z maksymalną elastycznością zastosowania i precyzyjnym odłożeniem nasion. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom praktyków ten uniwersalny siewnik został wyposażony w nowe, komfortowe sterowanie Profilinie.

Wygodna obsługa

Profiline opisuje sterowanie wszystkimi funkcjami hydraulicznymi TERRASEM. Maszyny są zasilane olejem wyłącznie przez złącza Load-Sensing ciągnika, a wszystkie narzędzia są sterowane elektrohydraulicznie za pomocą bloku hydraulicznego. Obsługa odbywa się przez naciśnięcie przycisku na terminalu lub automatycznie za pośrednictwem Task Controller przy użyciu Section i Variable Rate Control. Wszystkie narzędzia robocze są pozycjonowane automatycznie i precyzyjnie. Dmuchawa i docisk redlicy są regulowane automatycznie.

Precyzyjne ustawienie i oszczędność czasu

Podczas pracy narzędzia można precyzyjnie dostosować do panujących warunków. Niezależnie od Section Control, sekwencje podnoszenia i opuszczania narzędzi można również ustawić na podstawie czasu lub odległości. Możliwa jest również dezaktywacja pojedynczych narzędzi.

Inteligentny system sterowania ogranicza wysokość podnoszenia. Krótszy czasy podnoszenia i opuszczania pozwala szybciej zawrócić na uwrociu. Czujniki umożliwiają samoczynny proces składania maszyny.

Pottinger Terrasem Profiline Pöttinger TERRASEM z nowym sterowaniem Profiline

Kontrola na uwrociu (Headland Control)

Funkcja Headland Control zatrzymuje i ponownie uruchamia maszynę na linii uwrocia z najwyższą dokładnością. Bez kontrolera zadań obsługa odbywa się przez naciśnięcie przycisku. W przypadku korzystania z funkcji kontrolera zadań TC-GEO/TC-SC podnoszenie i opuszczanie odbywa się za pośrednictwem ich sygnału.

Task Controller Geo

Task Controller Geo i Section Control umożliwiają obsługę maszyny za pomocą kart aplikacji. Głębokość robocza brony talerzowej, docisk redlic oraz dawka nasion i nawozu są dopasowywane odpowiednio do powierzchni częściowych. Pozwala to na efektywne wykorzystanie cennych zasobów, a tym samym ich oszczędzanie.

Pöttinger potwierdza swoje kompetencje również w zakresie cyfryzacji przez możliwość współdziałania nowych modeli TERRASEM w systemie agrirouter.

 

Źródło: Pöttinger