Premiera ciągników New Holland T4S i T7 LWB

Premiera ciągników New Holland T4S i T7 LWB na Agrotech 2018

Na tegorocznych Targach Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach swoją premierę będą miały nowe ciągniki marki New Holland – są to modele T4.75S oraz T7 Long Wheel Base (LWB). Marka zaprezentuje również inne maszyny ze swojej aktualnej oferty.

Wprowadzenie na rynek nowego ciągnika New Holland T4S z pewnością powinno ucieszyć rolników.  Ten zaprojektowany specjalnie z myślą o gospodarstwach hodowlanych i niewielkich gospodarstwach mieszanych ciągnik, wyróżnia się przede wszystkim komfortem i wszechstronnością w segmencie ciągników o mocy do 80 KM.  Dużą zaletą jest  tu również  znakomity stosunek pomiędzy ceną a oferowanymi możliwościami.  Nowa seria obejmuje trzy modele o mocy znamionowej 55, 65 i 75 KM.

Ciągnik posiada nową przestronną, czterosłupkową kabinę z płaską podłogą co dodaje przestrzeni, ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Kabinę wyposażono w wydajny układ ogrzewania i klimatyzacji. Rozstaw osi nowego T4S równy 2130 mm w połączeniu z całkowitą wysokością wynoszącą 2520 mm sprawiają, że ciągnik jest zwrotną i szybką maszyną. W zależności od wyboru kół i ogumienia tylna szerokość ciągnika New Holland T4S waha się od 1440 do 1950 mm, dzięki czemu sprawdza się zarówno jako maszyna pomocnicza w większych gospodarstwach lub jako ciągnik główny na mniejszych obszarach.

Ciągnik napędza 3-cylindrowy silnik S8000 o pojemności skokowej 2,9 l spełnia wymogi normy Stage IIIB. W każdym modelu silniki posiadają turbosprężarkę z chłodnicą międzystopniową. Standardowym wyposażeniem ciągnika New Holland T4S jest zsynchronizowana przekładnia z 8 biegami jazdy do przodu i 8 do tyłu, gdzie mamy  4 biegi główne i dwa zakresy (szybki – wolny).Zamontowaną w kolumnie kierownicy dźwignię można obsługiwać bez zdejmowania ręki z kierownicy, co nie tylko poprawia bezpieczeństwo, ale również zwiększa wydajność przy pracach wykonywanych ładowaczem czołowym.  W opcji dostępne są biegi pełzające z zakresem minimalnej prędkości już od 0,108 km/h mające zastosowanie w pracach ogrodniczych, wymagających dużej precyzji jak np. siew.  W ciągniku dostępne są 3 prędkości WOM.

 

Zmodernizowany New Holland T7

Na targach Agrotech 2018 w Kielcach marka New Holland Agriculture zaprezentuje również udoskonalony model ciągnika T7 Long Wheel Base (LWB). Kluczową zmianą jest przednia oś z nowym zawieszeniem. Zadaniem nowej osi jest ułatwienie pracy operatora w trakcie jazdy z dużymi prędkościami.  Połączenie nowej geometrii osi, łożysk piast o niskim tarciu oraz nowego modułu sterowania hydraulicznego pozwala na uzyskanie doskonałych informacji zwrotnych, a tym samym lepszego sterowania. Funkcja samośrodkująca wbudowana w oś zmniejsza potrzebę korekty kierunku jazdy do minimum, zwłaszcza przy dużych prędkościach, co redukuje zmęczenie operatora. Udoskonalone zawieszenie przedniej osi TerraGlideTM z układem „Skyhook” zapewnia stabilność i wyższy komfort.

Modele New Holland T7 z 2018 roku to  również  unikatowy koncept układu kierowniczego ze zmiennym przełożeniem. Kierowca może dostosować liczbę obrotów kierownicy, które potrzebne są do obrócenia piast osi z pełnego skrętu do pełnego skrętu. Operatorzy z pewnością docenią zalety CustomSteerTM w wielu różnych zadaniach, takich jak praca z ładowaczem czołowym lub szybsze i łatwiejsze skręcania na wąskich uwrociach podczas orki lub siewu.

Oprócz udoskonaleń kluczowych funkcji,  ciągnik T7 LWB posiada wyższą większą dopuszczalną masę całkowitą, która teraz wynosi 14 000 kg. Wzrost masy pozwala na większe dociążenie ciągnika, zarówno przez obciążniki jaki urządzenia agregowane poprzez TUZ. Odświeżeniu uległa również deska rozdzielcza.

 

Na kieleckich targach New Holland zaprezentuje m.in. pług obracalny 4 korpusowy – model PM4 oraz zgrabiarkę jednowirnikową – ProRotor 420. Nie zabraknie flagowych modeli kombajnów z serii TC oraz CX i pras zwijających Roll-Belt 180 CropCutter oraz RollBaler 125 Combi.

 

Źródło: Targi Kielce