Na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych można zobaczyć w pracy lub osobiście sprawdzić działanie ciągników i maszyn. Jest to wyjątkowa okazja do porównania różnych rozwiązań technicznych i ich wpływu na jakość pracy maszyn, czy nawet porównania różnych technologii. Natomiast w tzw. ringu będą prezentowane wybrane nowości wystawy, opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe oraz rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

 

 

Pola pokazowe i ring

Od trzech lat organizator Agro Show udostępnia wystawcom poletka pokazowe, na których odbywa się prezentacja pracy ciągników i maszyn w systemie „non-stop”. Takie rozwiązanie jest korzystne dla zwiedzających – mogą w dogodnej dla siebie chwili udać się na pokazy. W tym roku na sześciu poletkach będą prezentowane ciągniki i maszyny oferowane przez Agromix Rojęczyn, Unię, John Deere, New Holland, Same Deutz-Fahr i Kverneland.

gucioxl 1 Prezentacja nowoczesnej techniki rolniczej , czyli POKAZY MASZYN na XIV wystawie AGRO SHOW 2012.

Pokazy w RINGU odbędą się w piątek o godz. 14.30, a w sobotę i w niedzielę o godz. 11.00. Szacunkowo czas pokazu wyniesie ok. 1,5 h. W bloku RING zaplanowano prezentację nowości, opryskiwaczy, ładowarek teleskopowych, ładowaczy czołowych, a także rozwiązań przeznaczonych dla rolnictwa precyzyjnego.

W tym bloku „nowości” zostaną zaprezentowane ciągniki i maszyny nowe lub udoskonalone, wprowadzone na rynek w okresie od poprzedniej wystawy AGRO SHOW. Wystawa jest coraz większa, a zwiedzający, przybywający do Bednar na jeden dzień, nie zawsze są w stanie dotrzeć do interesujących ich nowych rozwiązań. Pokaz „Nowości” przynajmniej częściowo pozwala się zorientować w aktualnych tendencjach rozwojowych w branży techniki rolniczej.

Pokaz opryskiwaczy polowych polega na przejeździe opryskiwacza przez znormalizowany tor, stosowany podczas testów opryskiwaczy. Oglądający mogą wizualnie, na swoje prywatne potrzeby porównać poprzeczną stabilizację i amortyzację belki polowej. Ta prezentacja często też jest połączona prezentacją nowych rozwiązań w opryskiwaczach.

Pokaz ładowarek teleskopowych i ładowaczy czołowych to prawdziwy show, w którym liczy się zarówno technika zastosowana w tych maszynach, jak i wyjątkowe umiejętności operatorów. Ten pokaz zawsze wzbudza duże emocje u oglądających. Ładowarki teleskopowe, a także bardzo zwrotne mini-ładowarki, stanowią wyposażenie większych gospodarstw rolnych, natomiast w mniejszych gospodarstwach do wszelkich prac przeładunkowych w budynkach gospodarczych i magazynowych niezbędny jest ciągnik z ładowaczem czołowym. Wystawcy prezentujący na ringu ładowacze czołowe zwracają szczególną uwagę na łatwość odłączenia (i zamontowania) tego urządzenia od ciągnika.

new holland lm5030 Prezentacja nowoczesnej techniki rolniczej , czyli POKAZY MASZYN na XIV wystawie AGRO SHOW 2012.

Technologia rolnictwa precyzyjnego zdobywa coraz więcej zwolenników. Automatyczne, równoległe prowadzenia ciągnika, wsparte satelitarnym pozycjonowaniem, gwarantujące utrzymanie stałej szerokości roboczej maszyn, pozwala na zwiększenie wydajności, zaoszczędzenie paliwa i środków produkcji.

Program pokazów AGRO SHOW 2012
Orientacyjny czas prezentacji poszczególnych grup maszyn

Prezentacje w RING-u

Piątek

Sobota i niedziela

Nowości

14.30

11.00

Opryskiwacze polowe

15.00

11.30

Ładowarki teleskopowe / ładowacze czołowe

15.30

12.00

Technika dla rolnictwa precyzyjnego

15.45

 

12.15

 

źródło: PIGMiUR