Profesjonalne wykaszarki Husqvarna dla wymagających

Profesjonalne wykaszarki Husqvarna dla wymagających

Koszenie dużych powierzchni, wycinanie gęstej trawy, zarośli, chwastów, precyzyjne dokaszanie brzegów trawnika przy ogrodzeniach, wokół drzew, rabat kwiatowych, praca na zróżnicowanym terenie czy na stromych zboczach to wymagające zadania, z którymi doskonale poradzą sobie profesjonalne wykaszarki Husqvarna.

W zależności od potrzeb w ofercie Husqvarna dostępne są mocne maszyny spalinowe jak i nowoczesne maszyny akumulatorowe. Pielęgnacja terenów zieleni z użyciem profesjonalnych wykaszarek Husqvarna jest łatwiejsza i bardziej efektywna. Z ich pomocą operator skosi znacznie większy obszar niż większością innych maszyn. Dzięki wytrzymałym przekładniom kątowym maszyny mogą pracować żyłką o znacznie większej długości, co zwiększa wydajność pracy.

Maszyny do wymagających zadań

Profesjonalne wykaszarki przeznaczone do pielęgnacji trudnych i rozległych terenów zielonych powinny być trwałe, mocne i ergonomiczne. Maszyny Husqvarna są lekkie, dobrze wyważone, z niskim poziomem drgań, dzięki czemu zapewniają komfort pracy ich operatorów. Do cięższych prac na rozległych terenach przeznaczona jest wykaszarka Husqvarna 545RX, o pojemności 45 cm³, stworzona do wymagających zadań. Najwyższa wydajność osiągana jest dzięki dużej mocy, wyjątkowej ergonomii i trwałości maszyny. Do precyzyjnych zadań, częstego wykaszania gęstej trawy i zarośli na dużych terenach Husqvarna poleca wykaszarkę 535RX o pojemności 35 cm³. To maszyna o wysokiej wydajności, stosunkowo lekka i ergonomiczna. Silnik X-Torq® w obydwu maszynach zapewnia dużą moc i oszczędność paliwa nawet o 20%. Emisja spalin zredukowana jest nawet o 75%.

Akumulatorowe maszyny do cichej pracy

Husqvarna wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje ciche, lekkie
i wydajne maszyny akumulatorowe. Są przyjazne środowisku i portfelowi, zasilane akumulatorem litowo-jonowym, o wydajności porównywalnej do maszyn spalinowych. „Zastosowanie akumulatora pozwala na duże oszczędności. Koszt naładowania baterii w stosunku do kosztów paliwa jest niewielki. Zarządcy osiedli unikają też kosztów dodatkowych związanych ze smarowaniem urządzeń, wymianą filtrów powietrza czy świec zapłonowych. Zakup maszyn akumulatorowych Husqvarna bardzo szybko się zwraca. Szacujemy, że pierwsze zyski są odczuwalne po sześciu miesiącach eksploatowania maszyn” – mówi Paweł Przywózki, Ekspert firmy Husqvarna.

Bez drgań, bez spalin

Akumulatorowe wykaszarki Husqvarna są lekkie i dobrze wyważone. Nie obciążają rąk i kręgosłupów operatorów, a niski poziom drgań pozwala pracować z nimi komfortowo i w pełnym wymiarze godzin. Ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Użycie dwóch akumulatorów (jeden się ładuje podczas pracy drugiego), pozwala zapobiec przestojom w pracy. Maszyny są także bardzo ergonomiczne. Wykaszarka 536LiRX z możliwością zmiany kierunków obrotów głowicy (lewe/prawe) pozwala operatorowi uniknąć rozsypywania trawy.

 

Źródło: Husqvarna