Przetrząsacz karuzelowy Kuhn GF1012

Przetrząsacze KUHN GF 1012 – premiera w Kielcach

Nowa seria przetrząsaczy karuzelowych KUHN GF 1012 została powiększona o 4 nowe zawieszane i zaczepiane modele: GF 8712 / 8712T i GF 10812 / 10812T (kolejno 8 i 10 karuzel przy szerokościach roboczych 8.70 m i 10.80 m).

Nowe przetrząsacze karuzelowe Kuhn GF 1012 zostały wyposażone w szereg rozwiązań poprawiających komfort obsługi (przestawienie do pozycji skośnej podczas pracy na skraju pola sterowane z kabiny ciągnika jako opcja), ograniczenie kosztów konserwacji (bezobsługowy system napędu karuzel DIGIDRIVE) i zapewniających uzyskanie paszy bez zanieczyszczeń o wysokiej zawartości składników odżywczych (niezależne przeguby karuzel, asymetryczne palce zapewniające dokładne podbieranie paszy bez uszkadzania darni, koła umieszczone bezpośrednio przy karuzelach i mała średnica karuzel).

Wąskie kliny pola oraz uwrocia nie stanowią już problemu dzięki systemowi podnoszenia karuzel HLC. Wystarczy tylko zawór i uruchomić system podnoszenia, aby w mniej niż 5 sekund wszystkie karuzele znalazły się na wysokości 50 cm:

– łatwiejsze manewrowanie maszyną,

– mniejsze ryzyko wprowadzenia zanieczyszczeń do paszy (pokos jest przerzucany tylko jeden raz).

GF 8712 i 10812 to bardzo kompaktowe maszyny wyposażone w specjalny system składania oraz amortyzację, dzięki którym zyskują maksymalną stabilność i bezpieczeństwo jazdy. W modelach zaczepianych koła transportowe umieszczone są z przodu karuzel, natomiast zawieszane modele są wyposażone w opatentowane połączenie głowicy zaczepowej z ramą. Wąskie wjazdy na pola i omijanie wałów pokosu stały się łatwiejsze, a transport drogowy bezpieczniejszy.

Model GF 10812 wyposażony w 10 karuzel to najszerszy zawieszany przetrząsacz w ofercie KUHN.

Wszystkie rozwiązania zastosowane w nowych przetrząsaczach zawieszanych i zaczepianych o dużej szerokości pozwoliły dostosować te maszyny do pracy z ciągnikami o średniej mocy (90/100 KM). Nowe modele serii Kuhn GF 1012 spełniają oczekiwania średnich i dużych gospodarstw rolnych.

źródło: KUHN