„Nowa Twarz Ursusa” – relacja z targów AGROTECH 2010 w Kielcach

Najbardziej obleganymi ciągnikami były: 6824 i 8024 ze względu na to, że są to nowości i 1674 z powodu swojej mocy (160 KM) i stosunkowo korzystnej ceny (265 tys. zł brutto).

Dealerzy już w trakcie targów sygnalizowali nam, że wielu Klientów, którzy wahali się, jaki ciągnik wybrać, po obejrzeniu naszego stoiska decydowało się na Ursusa.

ursus 001 Nowa Twarz Ursusa   relacja z targów AGROTECH 2010 w Kielcach

Targi AGROTECH w Kielcach to od lat jedna z dwóch największych imprez w branży rolniczej. Dla rolników jest ona „drogowskazem” przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowych maszyn do gospodarstwa.

Gości chętnych do odwiedzenia targów w tym roku nie wystraszył śnieg, ani pogoda. Według informacji przekazanych przez Biuro Prasowe Targów Kielce imprezę w ciągu 3 dni odwiedziła rekordowa ilość – blisko 41 tys. gości.

Nasze stoisko we wszystkie dni – od piątku do niedzieli, można powiedzieć, było „okupowane” od otwarcia do zamknięcia. Głównie odwiedzali nas uczniowie szkół średnich, rolnicy z rodzinami i dealerzy. W piątek po godzinie 16:00 stoisko odwiedził Wiceminister Rolnictwa Artur Ławniczak. Jego uwagę przykuwały nowe modele Ursusów, które oglądał z zainteresowaniem i dosiadał. W sobotę przez cały dzień gościł Prezes Grupy Bumar Edward E.Nowak i Przewodniczący Rady Nadzorczej Ursus Sp. z o.o. Józef Nawolski.

ursus 002 Nowa Twarz Ursusa   relacja z targów AGROTECH 2010 w Kielcach

Takie zainteresowanie Ursusem nie umknęło uwadze mediów. Relację ze stosika nagrało „Argo News” TV. Udzielaliśmy wywiadów prasie branżowej – „Poradnik Rolniczy”, „RPT”, „SAD”, „Agro Serwis”, „AGROtechnika”, „AGROmechanika”, „Farmer”, „Moto Media Point”, i „Polskie Radio Kielce”.

Nowa stylistyka Ursusa przyciąga, jak wypowiadali się nasi Goście, Ursus wreszcie jest inny, bardziej dynamiczny, „zadziorny”. Świecące napisy URSUS na traktorach robiły wrażenie, uderzały i podobały się młodym. Ursus zmienił znakowanie modeli – wprowadził srebrne, błyszczące litery i cyfry, a w nazwie zjawił się dodatkowo imiona własne grup modeli: Piko, Mido, Forte, co znaczy odpowiednio – mały, średni, mocny. I tak pełna nazwa nowych modeli Ursusa brzmi obecnie: URSUS 3702 Piko, URSUS 3724 Piko, URSUS 5524 Mido, URSUS 6824 Mido, URSUS 8024 Mido, URSUS 1674 Forte. Nowe kabiny wykonane przez firmę „Metal Fach” z Sokółki, zdaniem Gości, mają bardzo nowoczesną stylistykę, są „wytuningowane”, przestronne z dobrą widocznością.

ursus 003 Nowa Twarz Ursusa   relacja z targów AGROTECH 2010 w Kielcach


W sobotę o godzinie 15:00 w sali konferencyjnej CK1 i CK2 na terenie Targów Kielce miała miejsce ceremonia wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Uchwyć Ursusa”. Nagrody główne dla zwycięzców wręczali Prezes Bumaru Edward E.Nowak i Prezes Ursusa Andrzej Słonowski, nagrodę honorową w postaci złotej i srebrnej odznaki URSUS – Dyrektor Handlowy Roman Wieteska, wyróżnienia – redaktor naczelny miesięcznika „Rolniczy Przegląd Techniczny” Krzysztof Płocki.

Pragniemy podziękować wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, podzielili się swoimi uwagami oraz wyrazili uznanie dla nowej „twarzy” Ursusa i za to, że tak gorąco „kibicują” marce.

 

 

Źródło: URSUS Sp. z o.o. (www.ursus.com.pl)