Rozrzutnik UNIA TYTAN 24 z wagą – nowa wersja na AGRO SHOW 2023

Jedną z nowości prezentowanych przez markę UNIA podczas tegorocznej edycji targów Agro Show w Bednarach będzie nowa wersja uniwersalnego rozrzutnika TYTAN 24. Rozrzutniki TYTAN są jednym z flagowych produktów firmy UNIA o czym świadczy to, że ta gama maszyn jest już obecna na rynku od kilkunastu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród polskich ale też zagranicznych rolników.


Nowa odsłona TYTANA 24 zawiera zarówno sprawdzone elementy z poprzedniej generacji, takie jak:
– solidny, 4-łańcuchowy przenośnik z łańcuchami klasy górniczej o grubości ogniw 14mm,
– resorowany dyszel dolny,

– amortyzowane zawieszenie tandemowe typu boogie z tylną osią skrętną.
Unia Tytan 24 tyl Rozrzutnik UNIA TYTAN 24 z wagą – nowa wersja na AGRO SHOW 2023

Natomiast nowe rozwiązania, które można będzie zobaczyć na prezentowanej podczas wystawy maszynie to m.in.:

– sterowanie ISOBUS połączone z nawigacją GPS i systemem zmiennego dawkowania (VRC), które zapewnia najwyższą precyzję aplikacji materiału zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem na danym fragmencie pola,

– dynamiczny system ważący, który sprawia że wymagana dawka zachowywana jest przez cały czas podczas pracy maszyny, a dodatkowo rozwiązanie to eliminuje wykonywanie wszelkich prób kalibracyjnych,
– zmodernizowana konstrukcja skrzyni nawozowej, ułatwiająca załadunek i zapewniająca jej trwałość i długą żywotność,

– nowy, uniwersalny adapter poziomo-tarczowy, który nie tylko nadaje się do rozrzutu różnego rodzaju materiałów takich jak obornik, wapna, osady czy pomiot, ale również umożliwia osiągnięcie szerokości roboczych nawet do 24m.

Warto też zaznaczyć, że elementy robocze adaptera (noże tnące na wałkach oraz łopatki tarcz adaptera) wykonane są z wysokowytrzymałej stali HARDOX®. Dodatkowo adapter wyposażony został w specjalny deflektor sterowany hydraulicznie, ograniczający rozrzut podczas pracy przy granicy innej działki, rzeki, czy też drogi.

Nowa odsłona rozrzutnika TYTAN 24 to odpowiedź firmy UNIA na zapotrzebowanie rolników na nowoczesny, uniwersalny i solidny rozrzutnik, który współpracuje z rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, dzięki czemu zapewnia bardzo szeroki rozrzut, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej dawki na danym fragmencie pola. Dzięki systemowi ważącemu i sterowaniu opartemu o system ISOBUS przygotowanie maszyny do pracy przebiega bardzo sprawnie, a materiał rozrzucany jest po polu z zachowaniem najwyższej dostępnej dokładności.

 

Źródło: UNIA