Steyr poszerza gamę ciągników Kompakt S o model o mocy 75 KM

Marka STEYR® Traktoren wprowadza do oferty nowy model do serii podstawowych ciągników Kompakt S. Segment o mocy od 75 do 80 KM oferutje bardziej zaawansowaną specyfikację pod kątem różnych prac rolnych i wykonywanych w gospodarce komunalnej.

Obecnie seria ciągników Kompakt S obejmuje model 4055 Kompakt S o mocy 55 KM i model 4065 Kompakt S o mocy 65 KM, a także model o większej ramie Kompakt 4080 o mocy 80 KM. Obecny już w sprzedaży model Kompakt S 4075 o mocy 75 KM uzupełnia gamę modeli.

Model 4075 Kompakt S stanowi rozwiązanie alternatywne do modelu Kompakt 4080 i posiada niższą wysokość całkowitą równą 2 492 mm i mniejszy promień skrętu wynoszący 3,82 m. Dzięki temu jest predestynowanym ciągnikiem dla hodowców bydła i producentów warzyw, dla których szczególnie ważnymi są zwrotność maszyny w obejściu, budynkach i na polu. Podobnie jak inne ciągniki z serii Kompakt S zastosowano w nim silnik F5C z turbosprężarką i chłodnicą międzystopniową firmy FPT o pojemności skokowej 3,4 l; okres pomiędzy przeglądami silnika wynosi 600 godzin.

 

Model 4075 Kompakt S posiada również tę samą przekładnię 12×12 o prędkości maksymalnej 30 lub 40 km/h i jest oferowany w wersji z napędem na 2 lub 4 koła. Ciągnik posiada maks. trzy tylne zawory hydrauliki zewnętrznej z rozdzielaczem do czwartego zaworu oraz dwa międzyosiowe zawory hydrauliki zewnętrznej zasilające obsługiwany za pomocą dżojstika ładowacz. Klienci, którzy używają w swoim ciągniku

 

Kompakt S ładowacza, mogą zamówić wersję ciągnika z panoramicznym dachem. Tylny mechanicznie sterowany zaczep o udźwigu 2 100 kg jest wyposażony w sterowanie siłowe i pozycyjne oraz funkcję szybkiego podnoszenia/opuszczania.

 

– Niektórzy użytkownicy mniejszych ciągników coraz częściej szukają modeli kompaktowych o większej mocy, a inni potrzebują trochę większej maszyny do cięższych prac – stwierdza Ross Macdonald, menadżer produktu marketingu Steyr.

– Nowy model 4075 Kompakt S marki STEYR o mocy 75 KM poszerza gamę Kompakt w nowym segmencie mocy i daje klientom większe możliwości przy wyborze produktu marki STEYR odpowiedniego do ich potrzeb.

Produkt dostępny jest już w aktualnej ofercie handlowej marki STEYR.

 

Źródło: STEYR