W obecnych czasach wzrasta nie tylko tonaż zbiorów ale również odległości jakie maszyny muszą pokonać z pola do miejsca rozładunku. Maksymalne bezpieczeństwo to podstawa w maszynie o dopuszczalnej masie całkowitej 34 ton. Montowane hydropneumatyczne podwozie tridem z elektrohydraulicznym wspomaganiem kierownicy, jak również hydropneumatyczne resorowanie dyszla spełniają najwyższe wymagania bezpieczeństwa pracy i komfortu jazdy.

Smukły dyszel sprawia, iż osiągnięty zostaje maksymalny kąt zawracania a co za tym idzie pomimo swoich kolosalnych rozmiarów pojazd ten zachowuje doskonałą zwrotność. Charakterystyczną cechą systemu SES jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W przeciwieństwie do typowo hydraulicznego kierowania kąt zostaje tutaj dopasowany do prędkości jazdy. W momencie gdy poruszamy się z dużą prędkością kąt kierowania zostaje zredukowany co w rezultacie prowadzi do zwiększenia stabilności jazdy. W ten sposób wykluczono kołysanie pojazdu w momencie szybszego ruchu kierownicą.

Wóz do transportu sieczki Giga- Trailer o masie własnej od około 10,5 t do prawie 24 t, to maszyna która nie tylko transportuje materiał , lecz również zwinnie go składuje. Podłoga transportowa z czterema pasmami łańcuchów może być alternatywnie wyposażona w hydrauliczny lub mechaniczny napęd. Zapewnia to najkrótszy czas rozładunku zarówno na jak i przed silosem.

strautmann przyczepy objetociowe 1 Strautmann o jeszcze większej pojemności wkracza na rynek

Kolejną przyczyną zmniejszenia masy własnej maszyny jest zastosowanie odpornej na zmiany warunków pogody oraz mającej doskonałe właściwości ślizgowe podłogi wykonanej z tworzywa sztucznego. Takie rozwiązanie jest efektem wcześniejszego wykorzystania owego tworzywa w innych maszynach – przede wszystkim w rozrzutnikach uniwersalnych. Aby dodatkowo ułatwić rozładunek Giga Trailer może zostać wyposażony w walce dozujące, dzięki którym materiał złożony zostaje jednolicie i skraca czas pracy maszyny walcującej.

Przykręcaną nadbudowę można optymalnie połączyć z podwoziem za pomocą złączy Twist-Lock. Umożliwia to szybką wymianę różnych nadbudów. Dostępne opcjonalnie urządzenie ważące, które waży w trakcie pracy pozwala zaoszczędzić czas podczas zbiorów. Obliczenia i kalibracja wagi odbywa się poprzez mobilny system ważący, będący jedną z wielu możliwości zastosowania innowacyjnych rozwiązań firmy Strautmann.

Kolejny punkt bezpieczeństwa składa się z opcjonalnego zabezpieczenia ładunku, który możliwy jest przy pomocy hydraulicznie otwieranej pokrywy ładowni łatwo sterowanej bezpośrednio z ciągnika. Obsługa wozu Giga Trailer seryjnie odbywa się poprzez bezpośrednie podłączenie do ciągnika. Jednak opcjonalna elektrohydrauliczna obsługa zwiększa komfort maszyny oraz sprawia że wszelkie błędy zostają wyeliminowane poprzez przełączniki bezpieczeństwa. Nową przyczepę do transportu sieczki Giga-Trailer będzie można zobaczyć na stoisku firmy Strautmann w trakcie tragów Agritechnika 2011 , Hala nr 27, Stoisko H 36.

 

źródło: www.strautmann.de