Szczypce-klucz Knipex XL – jedno narzędzie, wiele zastosowań

 

Nowy model XL przeznaczony jest do prac montażowych i serwisowych przy naprawach mechanicznych sprzętu rolniczego, budowlanego, w przemyśle motoryzacyjnym przy naprawie ciężarówek oraz instalacjach wod-kan-gaz.

Dzięki połączeniu kilku funkcji szczypce-klucz Knipex skutecznie zastępują wieloczęściowy zestaw narzędzi kluczy metrycznych i calowych. Połączono tu najbardziej przydatne cechy tradycyjnych szczypiec do rur z zestawem kluczy płasko-oczkowych. Dzięki temu narzędzie wykorzystać możemy do całego spektrum zastosowań, zarówno w motoryzacji, jak i mechanice, ale też przy montażu instalacji złącznych, instalacji kanalizacyjnej do demontażu śrubunków.

knipex szczypce xl 2 Szczypce klucz Knipex XL   jedno narzędzie, wiele zastosowań

Czemu tak naprawdę szczypce-klucz zawdzięczają swoją uniwersalność?

Po pierwsze – szeroka i płynna regulacja. Opatentowany mechanizm regulacji szczęk pozwala na szybkie i proste przestawianie zakresu za pośrednictwem jednego przycisku, nawet bezpośrednio na chwytanym przedmiocie. 14 pozycji ustawienia złącza umożliwia bezstopniowe zaciskanie przedmiotów o różnych rozmiarach. Dzięki niezawodnej blokadzie sworznia niemożliwe jest przypadkowe przestawienie się zaciśniętych szczęk.

Po drugie – gładkie szczęki, które pozostają cały czas równoległe, zaciskają się pewnie i z dużą siłą. Są one wyjątkowo delikatne, ponieważ w narzędziu nie występują luzy, które mogłyby zniszczyć powierzchnię zaciskanego elementu choćby części armatury (są wrażliwe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia). W tradycyjnych szczypcach musimy je zabezpieczać dodatkowym elementem.

Po trzecie – duża siła nacisku szczęk. Kilkukrotne przełożenie dźwigni oznacza, że jeden kilogram siły przyłożony na rękojeści szczypco-klucza, skutkuje 10 kg nacisku na szczękę. Dlatego też chwytanie dużych śrub czy narzędzi nie sprawia użytkownikowi żadnych problemów. Uchwyt jest pewny, a praca wygodna i ergonomiczna.

Po czwarte – możliwość szybkiego pokręcania, montowania. Przy odrobinie praktyki, możemy pracować szczypco-kluczem, jak tradycyjną grzechotką. Przytrzymując jedynie palcem dolną część, a naciskając górną, możemy prowadzić narzędzie szybko i wygodnie. W odróżnieniu od typowego klucza nie trzeba ich zdejmować z obrabianego przedmiotu, aby przekręcić ponownie. Efekt? Błyskawiczny montaż.

knipex szczypce xl 1 Szczypce klucz Knipex XL   jedno narzędzie, wiele zastosowań

W zależności od wielkości szczypco-klucza (występuje w 5 rozmiarach) można nimi chwytać, zaciskać, przytrzymywać, zaginać i przykręcać elementy, zarówno w warsztacie, w domu, czy ogrodzie. Ta uniwersalność narzędzia oraz jego solidna konstrukcja (stal elektryczna chromowo-wanadowa, kuta, hartowana olejowo) gwarantuje, że będziemy po niego sięgać do skrzynki przez kilka dobrych lat.

źródło: Agentools