Targi Agrotech w Kielcach już w marcu 2024 – Będą areną nowoczesności i precyzji

Cenieni przez rolników producenci i dystrybutorzy potwierdzają udział w największym wydarzeniu targowym w halach w kraju. Od 8 do 10 marca 2024 roku teren Targów Kielce zajmie prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań dla małych, średnich i dużych gospodarstw rolnych.

– Kilkuset wystawców wypełni wszystkie hale naszego ośrodka wystawienniczego, a także dodatkowo wybudowane na Agrotech hale tymczasowe. Kolejne stoiska powstaną na terenie zewnętrznym. Z większością firm z powodzeniem współpracujemy od lat, pojawią się także nowe marki. Z radością witamy i przedsiębiorstwa, które wracają po przerwie – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce. – Obserwując trendy w produkcji ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych, możemy być pewni prezentacji najnowszych technologii, przede wszystkim uwzględniających rozwiązania rolnictwa 4.0 i zrównoważony rozwój obejmujący trendy ekologiczne.

Ostatni raport Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Rolnictwo 4.0. Identyfikacja trendów technologicznych” jasno wskazuje, że rozwój gospodarstw oparty będzie o rolnictwo 4.0. Do prac coraz częściej wykorzystywane będą takie rozwiązania, jak m.in. geolokalizacja, telemetria i teledetekcja (pomiar zdalny), czujniki mierzące temperaturę, wilgotność powietrza i gleby, systemy analizy danych meteorologicznych i rynkowych, roboty autonomiczne i drony do monitorowania stanu roślin. W takich nowoczesnych technologiach upatruje się poprawy efektywności prac i niwelowania kosztów, np. niższego zużycia paliwa i nawozów. – Rolnicy poznając je w czasie Agrotechu, przekonują się, czy i jak mogą je wykorzystać we własnych gospodarstwach – mówi dyrektor Kamil Perz.

Agrotech 2024 z tysiącami maszyn dla gospodarstw

Od 8 do 10 marca 2024 roku, przestrzeń Targi Kielce zajmą więc ciągniki, kombajny, ładowarki teleskopowe, maszyny do różnorodnych zabiegów agrotechnicznych, do zbioru i obsługi gospodarstw – także autonomiczne. Udział w Agrotechu potwierdzili m.in. dystrybutorzy traktorów marek Iseki i LS, firma Swimer produkująca zbiorniki do paliw i nawozów płynnych. Stoisko przygotuje także przedsiębiorstwo Amazone, producent maszyn z rozwiązaniami rolnictwa 4.0 do uprawy gleby, siewu, nawożenia i ochrony roślin. Będzie producent opryskiwaczy o wysokiej precyzji działania – firma Hardi. Miejsca zajmą też producenci części do maszyn m.in. wysokiej jakości opon Kabat. Kolejne firmy dokonują formalności związanych z rejestracją na targi.

Rolnicy mogą być też pewni szerokiej oferty nawozów, środków ochrony roślin, nasion, materiału siewnego, pasz i preparatów dla zwierząt. I w tych segmentach nie braknie nowości.

Targi Kielce platformą spotkań z ekspertami

– Rozwój branży rolnej oparty na nowoczesnej technologii wymaga współpracy pomiędzy rolnikami a producentami, sektorem badawczo – rozwojowym i instytucjami państwowymi służącymi rolnictwu. Agrotech jest platformą łączącą te strony – zaznacza Kamil Perz.

Tu podczas rozmów wybrzmiewają potrzeby i oczekiwania producentów żywności, na które odpowiada branża agrotechniki. Eksperci udzielą porad nie tylko o prowadzeniu upraw i hodowli, ale również korzystania z dotacji unijnych. Specjaliści przekażą informacje o działaniach z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2023 – 2027.

agrotech halaE zapo Targi Agrotech w Kielcach już w marcu 2024   Będą areną nowoczesności i precyzji

Ostatnie targi rolnicze w Kielcach odwiedziło około 70 tysięcy osób.

 

Las – Expo z maszynami do obróbki drewna

Równolegle do targów Agrotech, w dniach 8 – 10 marca 2024, odbędą się targi Las – Expo, prezentujące najnowsze technologie w przemyśle drzewnym i gospodarce leśnej. To kompleksowe wydarzenie, które obejmuje nie tylko ekspozycję maszyn do obróbki drewna, samochody do załadunku i transportu drewna, pojazdy i urządzenia do ścinania, traki, rębaki, lecz także przydatne w gospodarstwach rolnych łuparki i pilarki.

Targi Agrotech i Las – Expo odbędą się w dniach 8–10 marca 2024 roku. Więcej informacji dostępnych jest na stronie AGROTECH

 

Źródło: Targi Kielce