terminal CCI 1200

Terminal ISOBUS CCI 1200 – jeden łączy wiele

Competence Center ISOBUS e.V. (CCI) przedstawia swój najnowszy terminal CCI 1200, przystosowany do współpracy z systemem ISOBUS.

Terminal CCI 1200 jest wyposażony w wyświetlacz 12.1” z multidotykową obsługą, jest wyposażony w układ graficzny, który można dostosować do zamierzonego zastosowania. Dwa zintegrowane uniwersalne terminale (UT) umożliwiają jednoczesną obsługę dwóch maszyn z systemem ISOBUS. Aplikacje do automatycznego przełączania sekcji roboczych i zróżnicowanego dawkowania zapewniają precyzyjną aplikację preparatu. Innowacyjny system pomocy wyświetla w każdym miejscu wskazówki ułatwiające obsługę.

Współpraca

Po 4 latach intensywnej współpracy firm Grimme, Kuhn, Lemken, Krone oraz Rauch i po tysiącach godzin testowania, terminal CCI 1200 jest gotowy do wejścia na rynek. Nowy terminal jest najlepszym dowodem na to, że również współpraca między konkurentami może mieć sukces, a dzięki niej klient otrzyma lepszy produkt – mówi Moritz Roeingh, manager ds produktu w CCI. Zdaniem Roeingha współpracujące firmy wnoszą swoje bogate doświadczenie od wysiewu przez pielęgnację aż do zbioru. Dzięki temu CCI 1200 jest rzeczywiście uniwersalny w zastosowaniu.

Elastyczny układ graficzny 

Na panoramicznym ekranie 12.1” terminala CCI 1200 jest dużo miejsca na jednoczesne wyświetlenie kilku aplikacji. Wąska ramka ułatwia jednocześnie montaż w kabinie. W zależności od zastosowania, operator może dopasować layout do własnych potrzeb. Na obrazie standardowym wyświetlane są dwie aplikacje obok siebie w tej samej wielkości. Na przykład obok UT wyświetlana jest mapa przełączanych sekcji roboczych lub obraz kamery. Operator może ustawić obraz w formacie poziomym lub pionowym. Trzecia opcja to Maxi-view: powiększony obraz ze szczególnie dużymi przyciskami ekranowymi.

Obsługa Multi-touch

CCI 1200 posiada zupełnie nową koncepcję obsługi. Ekran multidotykowy w połączeniu z nową obsługą menu zapewnia łatwiejszą obsługę podobnie jak w smartfonie. Płaskie przyciski menu zmniejszają ilość koniecznych nacisków. Symbole na przyciskach zostały przejęte z terminali CCI 50/100/200, co pozwoli również doświadczonym operatorom terminali CCI szybko zapoznać się z nową koncepcją. Wszystkie ustawienia są zebrane w jednym centralnym obszarze. Wskazówki dotyczące ustawień wyjaśniają krok po kroku złożone operacje, jak np. wybór właściwego czasu opóźnienia dla automatycznego przełączania sekcji roboczych.

Dwa uniwersalne terminale UT 

Na rynku jest oferowanych coraz więcej maszyn z systemem ISOBUS użytkowanymi w kombinacjach. Przykładem może tu być siew kukurydzy z czołowym aplikatorem nawozu i siewnikiem punktowym za ciągnikiem. W CCI 1200 są zintegrowane dwa terminale UT. Obie maszyny są wyświetlane jednocześnie i można je równolegle obsługiwać.

Z precyzją GPS

CCI 1200 umożliwia automatyczne przełączenie maksymalnie 254 sekcji roboczych na już obrobionej powierzchni lub na określonym uwrociu. Aby umożliwić jak najwięcej korzyści, terminal współpracuje z takimi maszynami jak siewniki, sadzarki, opryskiwacze, podsiewacze nawozu, uniwersalne rozsiewacze, wozy asenizacyjne, kosiarki i zgrabiarki. Dodatkowo system Tramline Control przełącza ścieżki przejazdowe automatycznie według pozycji GPS. Nowe punkty kontrolne umożliwiają jeszcze bardziej dokładną aplikację według map aplikacji w formacie ISO-XML lub Shape. Dotychczas, nawet przy dużych szerokościach roboczych, zadana ilość jest przejmowana z mapy aplikacji na podstawie aktualnej pozycji ciągnika i tak jest podawana dalej do maszyny. Przy podsiewaczu nawozu akceptującym punkty kontrolne, CCI 1200 ustala zadaną ilość odpowiednio dla dozowania po prawej i lewej stronie.

Help System System pomocy pozwala operatorowi na uzyskanie w każdej chwili informacji o aktualnie używanym programie, jego działaniu i ustawieniach. Ważne funkcje są wyjaśnianie graficznie i w formie tekstu, zawsze, gdy operator potrzebuje informacji. Odpada więc czasochłonne przewijanie i wyszukiwanie, bezpośrednie linki w aplikacjach kierują od razu do właściwych informacji.

Terminal CCI 1200 jest dostępny od targów Agritechnica w firmach Rauch, Kuhn, Krone, Lemken i Grimme. Od połowy roku 2018 terminal będzie dostępny również u kolejnych członków CCI.

Competence Center ISOBUS e.V. (CCI) jest instytucją założoną w 2009 roku przez firmy Amazone, Grimme, Krone, Kuhn, Lemken i Rauch, z siedzibą w Osnabrück. CCI oraz jego członkowie wspólnie pracują na innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie elektroniki dla rolnictwa. Poza koncepcjami terminali ISOBUS i oprogramowaniem, punktem ciężkości działalności związku jest współpraca w zakresie wdrażania i doskonalenia standardów ISOBUS. ISOBUS ustala standardy komunikacji między ciągnikiem i połączonymi narzędziami, ale także w zakresie przesyłania danych między mobilnymi terminalami a oprogramowaniem biurowym gospodarstwa. Do dnia dzisiejszego do związku dołączyły również firmy: Pöttinger, Bergmann, Anedo, Eckelmann, Jetter, Szkoła Wyższa w Osnabrück, Bednar, Peeters Landbouwmachines, Ropa, Zunhammer, Dinamica Generale, FarmFacts, Fliegl oraz Yanmar.

źródło: GRIMME