Model ten stanowi kontynuację słynącej z jakości bel prasy Lely Welger RP 535, jest jednak bogatszy o nową elektronikę ISOBUS, jest mocniejszy i posiada nowy dyszel. Oczywiście nowa prasa ma ciekawy, nowoczesny wygląd, co nieodmiennie jest atutem pras belujących Lely Welger.

lely welger rp 545 1 1 Trzecia generacja pras zmiennokomorowych Lely Welger nadchodzi

Bardziej wytrzymałe rozwiązania

Lely Welger RP 545 ma w systemie napinającym nowe, 50-cio milimetrowe podwójne łożyska rolkowe Profi, dzięki czemu model ten będzie najmocniejszą ze wszystkich pras jakie dotychczas wyszły z fabryk Lely. Łożyska każdego walca i wałka w komorze prasowania są teraz łatwo dostępne i przystosowane do smarowania.

lely welgerrp545 2 Trzecia generacja pras zmiennokomorowych Lely Welger nadchodzi

Łatwiejsza praca dzięki elektronice ISOBUS

Najnowsza wersja E-Link Pro jest łatwiejsza w obsłudze. Nowy, jasny wyświetlacz jest na tyle duży, by pokazać wiele użytecznych informacji o prasie w przejrzysty sposób. Na przykład na pasku stanu znajdziemy informację o wypełnieniu lewej i prawej części komory, co zapobiega tworzeniu źle ukształtowanych bel. Urządzenie wykorzystuje system ISOBUS, dzięki czemu można spiąć je z każdym ciągnikiem i obsługiwać prasę z panelu sterowniczego ciągnika.

lely welger rp 545 1 2 Trzecia generacja pras zmiennokomorowych Lely Welger nadchodzi

Dzięki specjalnemu programowi który prowadzi użytkownika krok po kroku można z łatwością ustawić urządzenie by gromadziło istotne informacje o pracy na danym polu lub dla konkretnego klienta, takie jak liczba bel czy łączny czas pracy. Dane te można później przenieść na inny komputer za pomocą złącza USB. System sterowania E-Link Pro ISOBUS jaki zainstalowano w tej prasie stanowi nowy standard systemów operacyjnych maszyn Lely. Kolejne wersje pras, a także innych urządzeń do zbioru zielonek, będą wyposażone w ten system.

Lely Welger RP 545 jest największą europejską prasą zmiennokomorową. Można w niej robić bele o średnicach od 90 cm do 200 cm, przez co maszyna ta oferuje szeroką gamę możliwości odpowiadającym potrzebom wszystkich rolników i usługodawców.

 

źródło: LELY POLSKA