Marsy mają przede wszystkim silną solidną ramę UNIMAX (wykorzystywana jest także do budowy agregatów CROSS i półpługów PLOW), na której można zamontować różne sekcje talerzowe rozstawione w dwóch rzędach oddalonych od siebie o aż 110 lub 120 cm. Dyski mogą być zabezpieczone amortyzatorami gumowymi o średnicy 560 (TXL), 660 mm (TXXL) lub solidnymi sprężynami o średnicy również 660 mm (TX). Na potrzeby prac w ekstremalnych warunkach glebowych dostępne są wersje MARS-ów Twix z sekcjami podwójnych talerzy o średnicy 660/610 lub 710/660 mm, które tak jak wersje TX posiadają zabezpieczenia sprężynowe. Talerze montowane na MARS-ach mają 6 mm grubości, co oczywiście przekłada się na zwiększenie ich żywotności.

unia mars Unia Group prezentuje agregat do zadań specjalnych – MARS.

8 metrów i 10 ton

Aby pociągnąć najmniejszego 3-metrowego MARS-a potrzebny jest ciągnik o mocy 130-150 KM. Nic dziwnego taki agregat bez wału waży zależnie od wersji zamontowanych na nim talerzy od 2800 do 3220 kg. Dostępne są jeszcze maszyny 4-, 5-, 6-, 7- i 8-metrowe. Najszersza z nich w wersji Twix waży bez wału prawie 10 ton! Oprócz MARS-a 3-metrowego wszystkie pozostałe na czas transportu są hydraulicznie składane, co pozwala swobodnie poruszać się z nimi po drogach publicznych. Wyjątkowo MARS 4-metrowy występuje w dwóch wersjach, czyli również jako maszyna nieskładana.

Z wałami o średnicy 70 cm

Jednak nie tylko masywna rama z solidnymi słupicami i dużymi dyskami pozwalającymi wzruszać glebę do głębokości 15 cm, decydują o końcowym efekcie pracy MARS-a. Uzupełniają go montowane z tyłu ciężkie wały o średnicy 700 mm: Packera, gumowy lub blaszany. Można również wybrać wersję z wałem oponowym, którego koła mają średnicę 670 mm.

unia  mars 1 Unia Group prezentuje agregat do zadań specjalnych – MARS.

Źródło: WIADOMOŚCI. Gazeta targowa UNII GROUP. Jesień 2012