Sponsoring teamu rajdowego jest elementem szerszych działań marketingowych mających za zadanie odświeżenie oraz wzmocnienie marki URSUS – powiedział w trakcie konferencji Karol Zarajczyk, wiceprezes, dyrektor finansowy POL-MOT Warfama SA. – Mam nadzieję, że dzięki przyszłym sukcesom naszego Teamu Rajdowego brend Ursusa ponownie wypłynie na szerokie wody. Zapowiedział on, że dla tego zawodnika który będzie lepszy w klasyfikacji generalnej w tym sezonie rajdowym, spółka na kolejny sezon przygotuje auto R2 zbudowane na bazie Skody lub Peugeota.

Główną atrakcją wieczoru był pokaz aut rajdowych obrendowanych nowym logo Ursus Rally Team, które od tej pory stale towarzyszyć będzie zarówno zawodnikom, jak i wszystkim sympatykom rajdów.

Ursus Rally Team stanowią dwie załogi, które tworzą: Tomasz Smorawiński z Radosławem Banachem oraz Paweł Suchorzebski z Lechem Kaczmarkiem. Obaj kierowcy jeszcze do zeszłego roku startowali w rajdach amatorskich, w tym w cyklach BMW Challenge, Super Oes Poznań czy Puchar Rallyland WRC. Od tego roku jednak postanowili zrobić krok w przód – po pierwsze kilka szybkich startów w Rajdowym Debiucie 3 Ligi  dla zdobycia niezbędnych punktów do licencji R1, a następnie starty w Rajdowym Pucharze Polski. Od początku na „prawych” zasiadają Radek Banach – doskonale znany wszystkim od wielu, wielu lat oraz Lech Karczmarek, który za kierownicą radzi sobie równie dobrze jak nasi kierowcy.

Rajdową bronią są bliźniacze samochody BMW 318 is. Za ich perfekcyjne przygotowanie odpowiada serwis BMW Smorawiński. Partnerami zespołu są: POL-MOT Warfama S.A., Dealer BMW Smorawiński, POL-MOT Holding S.A., POL-MOT Auto S.A., Prologus Sp z o.o., Bioenergia Invest S.A. oraz nowa marka napojów energetycznych Ursus Energy Drink.

ursus rally team rajd mazow 3 URSUS w rajdach samochodowych!

 

URSUS RALLY TEAM po Rajdzie Mazowieckim 2012

Start w 10 Rajdzie Mazowieckim był dla zespołu URSUS RALLY TEAM debiutem w Rajdowym Pucharze Polski. Dość szybko okazało się, że załoga Paweł Suchorzebski z Lechem Kaczmarkiem zdecydowanie zdominowała swoją klasę E 30. Po 7 odcinkach uzyskali przewagę nad drugą załogą prawie 7 minut!!! W klasyfikacji generalnej uzyskali 15-te miejsce, które na tak szybkim rajdzie można uznać za sukces.

ursus rally team rajd mazow 1 URSUS w rajdach samochodowych!

ursus rally team rajd mazow 6 URSUS w rajdach samochodowych!

 

źródło: ursus.com.pl