Vicon BW 2250 – samozaładowcza owijarka do bel

 

Szybkie owijanie
Owijarka z ramieniem satelitarnym zapewnia użytkownikowi dużą prędkość owijania, zwiększając całkowitą wydajność pracy i zmniejszając tym samym czas potrzebny na owinięcie każdej beli. Owijarka Vicon BW 2250 wykorzystuje prosty i sprawdzony napęd ramienia satelitarnego przy pomocy zębatki, umożliwiając owijanie z dużą prędkością, mniejsze zużywanie się elementów oraz wysoką niezawodność. W pełni zautomatyzowany proces owijania sprawia, że ​​obsługa jest prosta oraz niezwykle komfortowa dla operatora.

Załadunek i rozładunek beli
Nowa Vicon BW 2250 posiada funkcję samo-załadunku, który delikatnie załadowuje oraz wyładowuje bele. Po podniesieniu beli jest ona owijana w czasie jej transportu do miejsca składowania. Podczas załadunku, bela jest podnoszona pionowo do góry, w celu zabezpieczenia przed dostaniem się zanieczyszczeń ziemi. Natomiast po owinięciu, kiedy belę trzeba opuścić zamiast gwałtownego wyrzucenia jest ona delikatnie rozładowywana.

vicon bw 2250 1 Vicon BW 2250   samozaładowcza owijarka do bel

Hydrauliczny odwracacz bel
Vicon BW 2250 może być wyposażona w nowo zaprojektowany odwracacz bel, który stawia owiniętą belę na płaskiej stronie, czyli w miejscu gdzie jest największa ilość warstw folii, dzięki czemu bele są lepiej chronione podczas przechowywania. Odwracacz bel jest zamontowany wewnątrz owijarki, między dwoma rolkami obracającymi belę i uruchamiany hydraulicznie. Gdy bela jest obniżona, odwracacz bel automatycznie w delikatny sposób obkręca ją, bez obawy o uszkodzenie powłoki folii.

Samozaładowcza owijarka Vicon BW 2250 jest wyposażona w nożycowego typu nóż, który gwarantuje skuteczne cięcie na całej szerokości rozciągniętej folii. Owijarka jest dostępna z intuicyjnym sterowaniem przy pomocy poręcznego półautomatycznego joysticka.

źródło: Vicon