Kosiarka EXTR∆ 336 jest składana hydraulicznie do pozycji  o kącie nachylenia 125°. W czasie transportu cała maszyna znajduje się bardzo blisko ciągnika zapewniając dobre rozłożenie wagi. Dodatkowo odpowiedni kąt nachylenia transportowanej listwy zapewnia równomierne rozłożenie wagi na lewą i prawą stronę zapobiegając powstawaniu nadmiernej siły na jedną ze stron. Ponadto wysokość kosiarki w transporcie została zmniejszona, co sprawia, że pokonywanie drogi z niskimi wiaduktami nie stanowi żadnego problemu.

vicon extra336 Vicon EXTR∆ 336 – kosiarka z zawieszeniem centralnym

Nowy model kosiarki EXTR∆ 336 posiada centralne zawieszenie oraz regulowany docisk za pomocą sprężyny pozwalający sprawniej oraz dokładniej kopiować nierówny teren.  Zaletą jest mniejsze zużywanie się płóz, równa wysokość skoszonego ścierniska oraz mniejsze zużycie paliwa.

Kosiarka EXTRΔ 336 jest przystosowana fabrycznie do obrotów WOM 540 lub 1000 obr/min. Aby maszynę przestawić z jednego ustawienia na drugie nie potrzeba stosować żadnego dodatkowego wyposażenia. Wszystko, co należy zrobić to odwrócić przekładnię o 180°.

By zapewnić maksymalną ochronę listwy tnącej na wypadek uderzenia w przeszkodę, kosiarka EXTR∆ 336 wyposażona jest  w dobrze znane zabezpieczenie najazdowe typu BreakBack. Jeżeli listwa trafi na przeszkodę podnosi się do góry i odchyla do tyłu. Zabezpieczenie BreakBack jest zabezpieczeniem typu non-stop niewymagającym cofania, co oznacza, że po minięciu przeszkody listwa tnąca wraca z powrotem do pozycji koszenia.

EXTRΔ 336:

  • Zabezpieczenie najazdowe BreakBack typu NonStop

  • Pionowa pozycja transportowa, kąt nachylenia listwy 125°

  • Zawieszenie centralne

  • WOM z prędkością 540/1000 obr/min

  • Spawana konstrukcja listwy tnącej z trójkątnymi dyskami

źródło: VICON/Kverneland Group