VitiBot dołącza do koncernu SDF

 

Europejski producent sprzętu rolniczego, koncern SDF przejmuje większościowy pakiet udziałów we francuskiej firmie specjalizującej się w produkcji autonomicznych robotów do prac w winnicach. Firmy łączą siły, aby rozwijać i oferować szereg innowacyjnych rozwiązań dla zrównoważonego rolnictwa precyzyjnego.

VitiBot to francuski startup z siedzibą w Reims, w samym sercu regionu Szampanii. Firma, dzięki modelowi Bakus® jest liderem rozwijającego się rynku robotów do pielęgnacji winnic. Jest to w 100% elektryczny, autonomiczny ciągnik „bramowy”. Firma została założona w 2016 roku przez ojca i syna: Dominique BACHE, właściciel winnicy z Aube został namówiony przez Cedrica BACHE, młodego inżyniera robotyki do stworzenia tego projektu. VitiBot wpisuje się w nowe trendy francuskiej branży rolniczej. Robot Bakus® to wynik 5-letnich prac badawczych. Został opracowywany przez zespół młodych inżynierów, pasjonatów robotyki i ekologii, którzy mają ambicję oferowania nowych rozwiązań plantatorom winorośli przy jednoczesnej poprawie zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego.

SDF to jeden ze światowych liderów w produkcji ciągników rolniczych, maszyn żniwnych i silników diesela. Koncern oferuje swoje produkty pod markami: DEUTZ-FAHR, SAME, Lamborghini Trattori, Hürlimann oraz Grégoire. Zatrudniając ponad 4000 pracowników, Grupa SDF jest światowym liderem w branży upraw specjalistycznych i generuje 1,5 biliona Euro przychodu oraz EBITDA na poziomie 11% za 2021 rok.

2022 06 28 Bordeaux BKS 2 VitiBot dołącza do koncernu SDF

Znacznie więcej niż inwestycja w większościowy pakiet udziałów: jest to synergia wiedzy know-how i umiejętności oraz wspólnych wartości i ambicji

Cieszymy się z operacji, która pozwoli nam sprostać wyzwaniom rolnictwa przyszłości, które jest podstawą naszego projektu. Dołączenie do Grupy SDF mogącej pochwalić się stuletnią historią, rozpoznawanej na całym świecie ze swoich produktów i wartości, jest dla nas wielką szansą, gwarancją rozwoju i sukcesu.” powiedział Cédric BACHE, CEO firmy VitiBot.

Grupa SDF, znana z oferowania wiodących rozwiązań w zakresie technologii, stale wprowadza innowacyjne rozwiązania w oferowanych produktach. Wszystko to dla zagwarantowania tego, że oferowany sprzęt rolniczy będzie kluczem do sprostania wyzwaniom zrównoważonego rolnictwa precyzyjnego.

Zrównoważone, cyfrowe rolnictwo jest kluczowym czynnikiem naszego rozwoju. Po dokładnym rozpoznaniu, zdaliśmy sobie sprawę, że VitiBot to najlepsze rozwiązanie dla winnic. Pozwala nam wzbogacić naszą ofertę ciągników o autonomiczne i zeroemisyjne pojazdy elektryczne” – skomentował Lodovico Bussolati, CEO SDF

„Teraz naszym celem jest wspieranie rozwoju firmy i komercjalizacji produktów, zaspokajających zapotrzebowanie rynku, które naszym zdaniem będzie stale rosło w przyszłości”.

Obecnie priorytetami SDF są maszyny bezzałogowe, rolnictwo precyzyjne, usługi cyfrowe, gromadzenie i zarządzanie danymi agronomicznymi oraz rozwój sprzętu rolniczego o napędzie elektrycznym. Dzięki współpracy z VitiBot, Grupa SDF skorzysta z wkładu wysoko wykwalifikowanego zespołu posiadającego specjalistyczną wiedzę know-how, aby szybko i skutecznie osiągnąć te cele.

Zapewniona długotrwała relacja z klientami i dotychczasowymi współpracownikami

Współpraca z SDF zapewnia również, że VitiBot umacnia swoją pozycję lidera w zakresie robotów do prac w winnicach, a także gwarantuje lokalne i spersonalizowane wsparcie dla każdego ze swoich klientów. Dotychczasowi inwestorzy VitiBot, tacy jak: Maison Louis Roederer, grupa Martell Mumm Perrier-Jouët, Laurent-Perrier Champagnes, Piper-Heidsieck i Charles Heidsieck, pozostaną udziałowcami i członkami rady nadzorczej, pomagając w ten sposób firmie w realizacji projektów.

Bakus S interceps electriques et charrues VitiBot dołącza do koncernu SDF

Duże perspektywy w zakresie rozbudowy zespołu

W Grupie SDF, podobnie jak w przypadku innych spółek zależnych, takich jak Grégoire, firma VitiBot zachowa pełną autonomię w zakresie rozwoju technicznego, przemysłowego i handlowego. Duch przedsiębiorczości i elastyczności start-upu zostaną utrzymane, jednocześnie, firma zamierza zatrudni wielu wysoko wykwalifikowanych inżynierów.

Z ponad 50 robotami Bakus® już pracującymi w winnicach na całym świecie, z długą listą zamówień, silną siecią dystrybucyjną, firma VitiBot przyspieszy rozwój i umocni swój status międzynarodowego lidera w ofercie zrobotyzowanych maszyn dedykowanych do winnic i w zakresie projektowania innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na przyszłe potrzeby.

 

Źródło: VitiBot / SDF