Wystartowały branżowe konkursy dla mechaników

Wystartowały branżowe konkursy dla mechaników

 

Rozwój branży i współpraca z placówkami edukacyjnymi jest jednym z głównych działań statutowych PIGMiUR, dlatego Izba od lat stara się rozwijać swoje projekty edukacyjne. Konkursy doskonale wypełniają te zadania.

 

Mechanik na Medal Mechanicy już po raz szósty będą rywalizować o miano najlepszego serwisanta maszyn i urządzeń rolniczych w konkursie Mechanik na Medal. Wyłonienie najlepszego mechanika to podstawowy cel konkursu, ale Izbie przyświecają jeszcze inne cele. – Chodzi o podkreślenie roli i znaczenia wykwalifikowanych pracowników w obsłudze technicznej maszyn rolniczych, stymulowanie wszechstronnego doskonalenia zawodowego mechaników serwisowych czy wreszcie propagowanie usług serwisowych, jako ważnego obszaru działalności gospodarczej. Konkurs tradycyjnie odbywać się będzie dwuetapowo. Mechanicy po wcześniejszej rejestracji na stronie: mechaniknamedal.agroshow.pl, wypełniają testy online, a najlepsi z nich zmierzą się w finale praktycznym podczas tegorocznej wystawy AGRO SHOW w Bednarach – twierdzi Michał Spaczyński z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Na laureatów oprócz promocji i prestiżu czekają cenne nagrody pieniężne.

 

Młody Mechanik na Medal

Po raz piąty rywalizację rozpoczęli młodzi mechanicy. Michał Spaczyński podkreśla, że konkurs Młody Mechanik na Medal, to znakomity sprawdzian wiedzy dla wszystkich uczniów szkół rolniczych, którzy na poważnie myślą o tym, by zawodowo związać się z branżą maszyn i urządzeń rolniczych, aby w przyszłości zostać mechanikiem rolniczego sprzętu. – Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Zapewne magnesem są stypendia fundowane przez organizatora. Możliwość wpisania do pierwszego CV sukcesu w konkursie to również znacząca zachęta. Warto dodać, że nagradzane są również szkoły, z których pochodzą najlepsi uczniowie. Celem konkursu obok wyłonienia ucznia o najlepszej wiedzy z dziedziny mechanizacji rolnictwa jest rozwijanie zainteresowań, w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych, podnoszenie wiedzy i umiejętności dotyczącej techniki rolniczej, wdrażanie do samokształcenia i korzystania ze współczesnych źródeł informacji, a także popularyzacja nauki i zawodu mechanika maszyn rolniczych Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy powodzenia w konkursach – mówi Michał Spaczyński. Uczniowie po zarejestrowaniu się na stronie: mmnm. agroshow.pl, rozwiązują testy online. Dziesięciu najlepszych zmierzy się 22 września w finale konkursu, który odbędzie się w pierwszym dniu wystawy AGRO SHOW w Bednarach.

 

 

Źródło: PIGMIUR