Zaczepiana wersja siewnika Maxima 2 pozwala na ekonomiczny siew punktowy wszystkich gatunków roślin wymagających szerokości międzyrzędzi co najmniej 70 cm. (Maxima 2 TM – Maxima 2 TT). Sekcje wysiewające siewnika Maxima 2 są bardzo stabilne i dzięki dużej wadze: 120 do 150 kg zapewniają precyzyjny siew w każdych warunkach glebowych. Wschody kukurydzy są bardzo równomierne na całym polu. Siewnik ten pozwala na precyzyjny siew z dużą prędkością roboczą. System automatycznego wyłączania siewu wstrzymuje wysiew nasion, kiedy siewnik znajduje się w pozycji transportowej lub zawraca na uwrociach. Siewnik wyposażono w duże koła z oponami (10.5 x 80 x 18 / 10 PR), które zapewniają maszynie dużą stabilność podczas transportu na nierównych drogach i ograniczają ugniatanie gleby.

Wysiew nawozu jest równomiernie dozowany za pośrednictwem rowkowych aparatów wysiewających. Poliuretanowe rowki wałków dozujących nawóz są odporne na ścieranie.
Aparaty wysiewające można w szybki sposób zdemontować, co ułatwia czyszczenie maszyny. Polietylenowe zbiorniki na nawóz są dostępne w różnych wersjach różniących się pojemnością, dzięki czemu każdy może wybrać opcję odpowiadającą swoim indywidualnym oczekiwaniom. Zbiornik na mikrogranulat wyposażony w pneumatyczny system wysiewu, za pośrednictwem dysz dozuje odpowiednią dawkę preparatu w międzyrzędziach. Wyjątkowo łatwa jest także regulacja systemu przez zmianę kół przekładniowych lub ustawienie pozycji wskaźnika.

Operator ma możliwość na bieżąco kontrolować siew z kabiny ciągnika. Urządzenia sterujące KMS208 i KMS 412 przez cały czas monitorują przepływ nasion oraz obsadę. KMS208 i KMS 412 mogą współpracować z elektronicznym wyłącznikiem KMD112 umożliwiającym wyłączanie poszczególnych sekcji wysiewających. Zastosowanie automatycznego systemu tworzenia ścieżek technologicznych pozwala zaoszczędzić materiał siewny. System jest dostępny dla urządzenia sterującego KMS412 pracującego w kombinacji z wyłącznikiem wysiewu KMD112. Ponieważ każde gospodarstwo jest inne, producent przygotował szeroki wybór opcji na każdą glebę, np. gwiaździsty oczyszczacz bruzdy, który usuwa resztki pożniwne z rzędu wysiewu.

kuhn maxima dane tech Zaczepiany model siewnika MAXIMA firmy Kuhn

{gallery}Kuhn Maxima 2{/gallery}

Opracowano na podst. mat. firmowych Kuhn

foto: Kuhn