Zbiornik do przechowywania nawozów płynnych firmy Kingspan

Zbiornik na nawozy płynne firmy Kingspan

Zbiornik na nawozy płynne firmy Kingspan

Firma Kingspan Environmental wprowadza na rynek zbiornik AgriMaster® o pojemności 25 000 litrów. przeznaczony do przechowywania nawozów płynnych. Zbiornik gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy oraz komfort użytkowania dla rolnika.

Nawozy płynne to wysoko skoncentrowane nawozy azotowe w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego przeznaczonego do przedsiewnego i pogłównego nawożenia roślin uprawnych i trwałych użytków zielonych. Dużą popularność zawdzięczają swoim właściwościom, komfortowi użytkowania oraz niższej niż nawozy stałe cenie. Głównymi zaletami nawozów płynnych są: szybkość i długotrwałość działania, precyzja i równomierność dawki oraz mniejsza pracochłonność przy ich wykorzystaniu.

Nieprawidłowe przechowywanie nawozów płynnych może obniżyć ich wartość użytkową.  Przechowywanie nawozów w zbyt wysokich temperaturach powoduje ich utlenianie, a w zbyt niskich – przemrożenie. Magazynowane w niewłaściwych warunkach nawozy płynne ulegają rozwarstwieniu, które może prowadzić do tworzenia się nierozpuszczalnego osadu. Składniki mineralne zawarte w osadzie nie tylko nie są efektywne – niedostępne dla roślin, ale także mogą doprowadzić do uszkodzenia wykorzystywanego sprzętu – zapychać dyszę opryskiwacza.

Wahania cen w ciągu roku

Charakterystyczną cechą rynku nawozów płynnych jest sezonowość zakupów i związane z nią sezonowe wahania cen. Producenci nawozów płynnych obniżają cenę nawozów jesienią i dlatego warto zainwestować w odpowiednio duży zbiornik do ich przechowywania, by jak najwięcej zaoszczędzić, dzięki możliwości hurtowego zakupu.

Idealnym rozwiązaniem jest zakup zbiornika o dużej pojemności, który umożliwia dokonanie zakupu nawozu płynnego w okresie, w którym jego cena jest najniższa.

 

Premiera zbiorników Kingspan AgriMaster® 25 000 litrów

Firma Kingspan wprowadza na rynek nowy zbiornik o pojemności 25 000 litrów, którego pojemność umożliwia realizację dostaw całocysternowych, zapewniając oszczędność oraz zwiększając zyski i rentowność inwestycji.  Zbiornik AgriMaster® 25 000 l  jest idealnym rozwiązaniem w zakresie bezpiecznego przechowywania i dystrybucji nawozów płynnych. Jego polietylenowa konstrukcja zapewnia dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV.  Podczas gdy stalowe zbiorniki z czasem korodują i wyglądają nieestetycznie,  zbiorniki AgriMaster® utrzymują wysoką jakość, chroniąc przechowywane nawozy płynne bez konieczności prowadzenia prac konserwacyjnych.

Zbiornik AgriMaster® cechują: kompaktowa konstrukcja i nowoczesny design. Pomimo dużej pojemności AgriMaster® 25 000 l zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, pozwalając na najkorzystniejsze wykorzystanie przestrzeni, ponieważ jego wielkość została optymalnie dopasowana do podstawy produktu.

Zbiorniki AgriMaster® spełniają wszystkie krajowe i międzynarodowe standardy i normy. Produkty objęte są 10 – letnią gwarancją w przypadku zbiorników dwupłaszczowych i 5-letnią dla jednopłaszczowych. Firma Kingspan Environmental oferuje również sprawny serwis pogwarancyjny.

 

Źródło: Kingspan Environmental