Autonomiczny zbiornik przedni FT-P 1502 i siewnik uniwersalny Primera DMC od AMAZONE

Autonomiczny zbiornik przedni FT-P 1502 sprawdza się idealnie we wszystkich zastosowaniach z produktami płynnymi. Może on być używany wraz z siewnikiem wyposażonym w system nawożenia płynnego, pielnikiem z systemem oprysku pasowego oraz w wielu innych zastosowaniach.

Nowe obszary zastosowania Primera DMC dzięki połączeniu z FT-P

Połączenie FT-P z siewnikiem Primera DMC daje rolnikowi jeszcze więcej możliwości optymalnego dostarczenia składników odżywczych, wspierających kiełkowanie i wzrost młodych roślin. Poprzez połączenie FT-P z Primerą DMC można teraz dozować nawóz płynny bezpośrednio do redliny siewnej. Poprawia to dostępność substancji odżywczych, zwłaszcza w suchych warunkach. Inaczej, niż w przypadku nawozów granulowanych, są one już dostępne w postaci rozpuszczonej i nie ma potrzeby ich udostępniania roślinom przez wody gruntowe. Wspomaga to wydajność nawożenia i umożliwia bujny wzrost łanu. Alternatywnie bezpośrednio do redliny siewnej można też stosować środki biostymulujące, mikrosubstancje odżywcze oraz inne produkty płynne.

Sterowanie ISOBUS dla FT-P oraz Primery DMC

Sterowanie ISOBUS obydwu maszyn sprawia, że obsługa staje się wyjątkowo komfortowa. Dzięki sterownikowi ISOBUS w obydwu maszynach dostępne jest automatyczne przełączanie sekcji szerokości Section Control oraz zmienne sterowanie dawką poprzez karty aplikacyjne.

Kompaktowe, efektywne i wydajne

Poprzez zamontowanie FT-P do przedniego układu zawieszenia ciągnika cała kombinacja maszyn pomimo dodatkowego zbiornika pozostaje bardzo kompaktowa. Zwrotność całej kombinacji maszyn również pozostaje nieograniczona.

Dzięki wysokiej wydajności substancji odżywczych dozowanych bezpośrednio przy nasionach, wystarczą ich niewielkie ilości. Zbiornik FT-P o pojemności 1500 l pasuje optymalnie do dużej pojemności zbiornika Primera DMC i pomimo charakteru osprzętu dodatkowego gwarantuje wyjątkową wydajność.

Ujednolicone złącze armatury sekcji szerokości

Na osprzęcie można zamontować na stałe armaturę dla 2 do 6 sekcji szerokości. Dzięki złączom przed armaturą sekcji szerokości można wyposażyć w ten system również różne maszyny AMAZONE i SCHMOTZER. Pozostaje ona zawsze na nadbudowanym urządzeniu nawet przy zmianie maszyny. Umożliwia to szybką i prostą wymianę urządzenia. Wydajność zbiornika przedniego FT-P 1502 wynosi od 5 do 100 l/min dawki oprysku przy ciśnieniu roboczym od 2,0 do 8,0 bar.

Dla siewnika Primera DMC we wszystkich szerokościach roboczych od 3 m do 9 m dostępny jest zestaw dodatkowy do nawożenia płynnego w połączeniu z FT-P 1502.

  • Wszystko z jednej ręki – FT-P 1502 i odpowiednie wyposażenie do nawożenia dla Primery DMC
  • Dodatkowe możliwości łączenia FT-P ze wszystkimi maszynami AMAZONE i SCHMOTZER
  • Całoroczne zastosowanie FT-P dla różnych maszyn
  • Wydajna, oszczędzająca środowisko aplikacja substancji odżywczych bezpośrednio przy nasionach

 

źródło: AMAZONEN-WERKE