Lely Welger RP 205 – nowa, prosta prasa zwijająca

 

Większa wydajność i idealne bele
Lely Welger RP 205 jest wyposażony w sprawdzone i przetestowane komory prasowania z 18 wałkami oraz mechaniczną blokadę tylnej klapy. Komora prasowania znana jest ze swej niepowtarzalnej pojemności. Standardowe wyposażenie modelu RP 205 obejmuje duży rotor podający, więc jego pojemność można wykorzystać nawet w przypadku najbardziej gęstego pokosu. Wyposażenie opcjonalne Lely Welger RP 205 nie obejmuje zespołu tnącego, dlatego seria ta jest idealna dla hodowców bydła i usługodawców, którzy nie potrzebują cięcia, a chcieliby uzyskać ciężkie bele.

Łatwa regulacja
Nowy wał Lely Welger RP 205 jest już stosowany w innych prasach zwijających z serii Lely Welger. Ustawienie tego dwuczęściowego wału do prawidłowej pozycji jest teraz bardzo łatwe. Dzięki temu komora prasowania znajduje się zawsze we właściwej pozycji względem ciągnika.

Maksymalne podbieranie plonu
Unikatowym elementem wyposażenia prasy jest bezkrzywkowy podbieracz o szerokości 2,25 m. Pięciorzędowy podbieracz wyposażono w nowe, bardzo solidnie zamocowane palce. Sprytne rozmieszczenie kół i mała odległość od rotora zapewniają dobrą przepustowość.

lely welger rp 205 Lely Welger RP 205   nowa, prosta prasa zwijająca

Inteligentny napęd
Prasa Lely Welger RP 205 wyposażona jest w prosty, jednostronny napęd. Komora prasowania nie posiada układu tnącego, mocny napęd nie jest więc potrzebny. Lżejszy, jednostronny napęd wymaga mniej mocy, co pozwala zaoszczędzić paliwo.

Przyjazne dla środowiska smarowanie łańcuchów
Małe pokosy i mokry materiał stanowią największe wyzwanie dla układu napędowego pras. Mając to na uwadze, opracowano system automatycznego smarowania łańcuchów, zapewniający stałe smarowanie łańcuchów napędu, a tym samym dłuższą żywotność maszyny. Ilość oleju można ustawić dla każdego łańcucha z osobna. Olej nakładany jest bezpośrednio na łańcuch za pomocą szczotek.

Szeroki zakres możliwości
Prasa Lely Welger RP 205 przeznaczona jest do belowania suchych materiałów, takich jak siano czy słoma, bez cięcia, dlatego jej konstrukcja jest stosunkowo prosta. Jest to wysokiej jakości prasa dla tych, którzy zbierają z pola siano i słomę.