Premiery Amazone na Agro Show 2017

W tym roku firma Amazone zaprezentuje swoje najważniejsze rozsiewacze, opryskiwacze polowe, maszyny uprawowe i siewniki. Najnowszymi dziełami myśli konstruktorskiej marki Amazone, które zostaną zaprezentowane na targach, są mechaniczny agregat uprawowo siewny Cataya Super, pługi obracalne Cayros oraz radarowy system monitorowania obrazu rozsiewu Argus Twin dedykowany do rozsiewaczy ZA-TS i ZG-TS.

 

Nowy mechaniczny agregat uprawowo siewny Cataya

Nowa kombinacja Cataya to wyjątkowo wydajny mechaniczny agregat uprawowo siewny, który oprócz nowoczesnej stylistyki konstrukcji zewnętrznej charakteryzuje się licznymi innowacjami w zakresie funkcjonalności. W skład agregatu wchodzi siewnik nabudowany Cataya 3000 Super, do wyboru w zestawieniu z nową broną wirnikową KE 3001 lub nowymi kultywatorami KG wzgl. KX 3001. Do najważniejszych innowacji należy system dozowania Precis, regulacja i obsługa za pośrednictwem SmartCenter, elektryczny napęd dozowania oraz sterownik maszyny w systemie ISOBUS. Ponadto Cataya posiada bardzo dużą pojemność zbiornika 830 litrów, z możliwością powiększenia nawet do 1270 po zamontowaniu nadstawki.

 

Nowe pługi Cayros

Pług obracalny Cayros marki Amazone został oficjalnie zaprezentowany już poprzedniej jesieni jako uzupełnienie typoszeregu Cayron. Program Cayros obejmuje pięć typoszeregów maszyn, pługi trzy- i czteroskibowe do ciągników o mocy maks. 120 KM oraz pługi sześcioskibowe do ciągników o mocy maks. 380 KM. Wszystkie typoszeregi oferują szeroką gamę wyposażenia. Pługi mogą być więc wyposażone albo w mechaniczną, albo w hydrauliczną regulację szerokości roboczej. W kwestii zabezpieczeń przed kamieniami dostępne są warianty mechaniczne lub hydrauliczne z częściową bądź pełną automatyką. Ponadto Amazone oferuje siedem różnych korpusów płużnych włącznie z odkładnicą ażurową.

 

Argus Twin monitoruje obraz rozsiewu w rozsiewaczu

Nowy system Argus Twin zawiera zaawansowane udoskonalenia w zakresie komfortu obsługi i jakości pracy. Argus Twin za pomocą czujników radarowych monitoruje rozkład nawozu na lewej i prawej tarczy rozsiewającej. W razie odchyłek od wartości zadanych elektryczny system dozowania w rozsiewaczu automatycznie dokonuje korekt, dzięki czemu zawsze zagwarantowany jest optymalny rozdział poprzeczny materiału. Ponieważ system radarowy pracuje bez względu na pył i zanieczyszczenia, przekazywane informacje są bardzo wiarygodne. Dotyczy to również zmiennych poziomów jakości nawozu, jazdy po zboczach, momentów ruszania i hamowania, czy też pracy ze zużytymi łopatkami.

źródło: Amazone